Wpis z mikrobloga

@staryhaliny: snap camera HDR
Zainstalowałem ją bo ma dużo funkcji, ale po wybraniu karty pamięci jako katalogu zdjęć wyskakuje takie okienko. Wiem, że android miał problemy z zapisem na karcie SD, ale to było dawno temu
@danio_96: Chyba wiem co. Nie wiem czy to na Androidzie 5.1 tak jest czy nie, ale jak ja wrzucałem CM13 na moją Xperię to karta była wykrywana jak nośnik USB. Ciągłe problemy, nawet z menedżerem plików. Poszukaj w ustawieniach pamięci - karta SD opcji konwersji na pamięć wewnętrzną. Ja dzięki temu mogłem bez problemów zaglądać w pliki, zapisywać cokolwiek i przenosić apki. UWAŻAJ! OPCJA FORMATUJE KARTĘ! Zrób backup. Pamiętaj o tym,
@Przemasu: dzięki za odpowiedź
Ta aplikacja nie korzysta z roota, bo o niego nie prosiła, zaraz zobaczę
Use storage access nic nie zmienia

Edit:
Przyznanie uprawnień root nic nie daje, a jak dać takie uprawnienia super user, skoro o nie nie prosi
@danio_96: A co z tą "pamięcią wewnętrzną"? Jest jakaś opcja konwersji? Ja miałem przykładowo problem nawet z zapisaniem z Opery Mini pliku - po prostu nie było dostępu do karty - ani listy plików, ani przejść na kartę, w żadnym folderze nie było odniesienia do niej. Ograniczenia nałożone jak na jakiegoś pendriva. Tutaj też tak może być. Tym bardziej że mówiłeś "Android ma problemy z zapisem na kartę SD". Pamiętam, że
@Przemasu: ten problem już dawno temu miał być rozwiązany, wraz z nową aktualuzacją systemu
Raczej to nie o to chodzi, bo inne aplikacje bez problemu działają w oparciu o kartę SD, np. foldermount, sygic, here, itd.
@danio_96: To co jest (przynajmniej w 6.0) to nie bug, to feature :)
Jak się wcześniej ludzie męczyli,zamieniali kartę z pamięcią telefonu miejscami to dodali funkcję "przyspawania" karty jako pamięć wewnętrzna, tyle że nie chcę wiedzieć co by było gdybym ją wyjął...aczkolwiek nie mam potrzeby wertować bo mam 32GB i jakoś starcza :)

Ciekawe...pobrałem tę aplikację, wybrałem folder i zaczęło się pieklić tak samo. Ale spróbowałem wybrać folder jeszcze raz i
@danio_96: Cholipka, cieżko mi zatem powiedzieć coś więcej. Skoro nie ma takiej opcji w pamięci a inne aplikacje działają z kartą to stawiałbym albo na jakieś niedorobienie apki albo nietypowe rozwiązanie ze strony Meizu. Ja sam miałem problemy z Xperią M na stocku 4.3 z pamięcią. Poweramp za nic nie chciał odtwarzać MP3 zapisanych w pamięci wewnętrznej. Zawsze musiałem po ściągnięciu lub przesłaniu przez BT przenosić na kartę żeby załapał. Nie
@danio_96: https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix&hl=pl
Ta aplikacja (wymaga roota) podobno pozwala na zapis na SD na Androidzie 4.4.

Due to Google limitations in Android 4.4, it's not possible to edit tags or delete > arbitrary files on external SD card from within non system app. Google

reasoning behind this is unclear - more on this.


Solutions:

- place files which require editing / deletion on internal storage

- place such files to /Android/data/com.maxmpz.audioplayer folder
@Przemasu: dziwna jest ta aplikacja, bo już normalnie zapisuje na SD, tylko w jakimś folderze utworzonym przez siebie, jeśli ją wybiorę inny znowu wyskakuje jakiś błąd.
Problem był także z foldermount, ale apka sama go wykryła, wyskoczyło okienko o tym, aby uruchomić ponownie telefon i działało. Trzeba było dać jej uprawnienia do superSU

Edit:
Podczas używania tej aplikacji telefon robi ciepły, na standardowej nic takiego się nie dzieje
I jeszcze czasami
@danio_96: Jestem ja. Pobawiłem się trochę, porobiłem parę HDRów i telefon mi się ani trochę nie nagrzał. Apka która gotuje procesor w Meizu (nawet nie wiem co tam jest) mojego 2x1GHz nawet nie wzruszyło.