Wpis z mikrobloga

Efceka prezentuje samochody piękne, potężne, mało znane i ciekawe - więcej pod tagiem #samochodyefceki

Frua Mercedes-Benz 230 SLX Shooting brake

W 1966 roku turyński projektant Pietro Frua zaprezentował Mercedesa 230 SLX Shooting brake - dwudrzwiowe kombi bazujące na Mercedesie 230SL, popularnej Pagodzie.

Niewiele mi wiadomo na temat tego samochodu: silnik pozostał seryjny, z wyposażenia na pewno posiadał wspomaganie kierownicy i pięcioramienne matowe, stalowe felgi z oponami Phoenix o rozmiarze 185HR14 z białymi bokami. Jeszcze w tym samym roku powędrował do swojego pierwszego właściciela w pobliże Genewy, od 2009 roku można spotkać go na wyspie Gran Canaria.

Dedykacja dla @ippawel: Nie w 100% włoska wrzutka, ale myślę, że spełniłem oczekiwania ;)

#samochodyefceki #carboners #samochody #motoryzacja #mercedes #mercedesspam #coachbuilding
Pobierz efceka - Efceka prezentuje samochody piękne, potężne, mało znane i ciekawe - więcej p...
źródło: comment_V7NPZ4w4mVCpDo7myVCujQpWezJTprgY.jpg
  • 5
@efceka: haha, czego to ludzie nie wymyślą, dwudrzwiowe kombi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do wrzuty to połączyłeś to co lubię najbardziej - włoski styl i niemiecką inżynierię :)