Wpis z mikrobloga

Sześć powodów, dla których uważam, że wprowadzenie kart rowerowych (i tym samym nauczenie ludzi przepisów) to dobry pomysł:

1. Rowerzyści w końcu przestaną przejeżdżać na czerwonym świetle.
2. Będą przeprowadzać rowery przez przejścia dla pieszych zamiast po nich przejeżdżać.
3. Każdy po zmroku będzie jechał z poprawnym oświetleniem
4. Ci na kolarkach w końcu zaczną jechać drogami rowerowymi a nie jezdnią.
5. Ci jeżdżący środkiem pasa zaczną jeździć przy prawej krawędzi.
6. Wszyscy zaczną sygnalizować zamiar skrętu ręką.

#rower #szosa
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to ze polactwo ma jakies odchyly i lubi jak zomo n--------a pala po plecach i jeszcze im sie placi za masaz to ja wiem (i po angielsku czytajac tez platne trole maja takie pomysly). ale to ze normalny zwykly czlowiek moze miec takie pomysly no to musi byc jakis idiota.
1. przy pustej drodze o 11 w nocy nie ma sensu stac
2.jak jest zielone to samochod ma psi interes stac i czekac.
3. zgadzam sie ale co ma do tego karta rowerowa
4. tak maja przejezdzac normalnych rowerzystow niech w----------a wlasnie z drog rowerowych
5. jak nie ma mozliwosci wyprzedzenia to nie przejedziesz baranie
  • Odpowiedz
@hipek99: Buhaha, to tak jak napisać że posiadanie prawa jazdy powoduje że jego posiadacze nie łamią przepisów, nie przejeżdżają na czerwonym świetle, nie przekraczają prędkości i w ogóle nie łamią przepisów. Puknij się w głowę.
  • Odpowiedz
@hipek99: no mowie wlasnie ze trole wymyslasz xD zawsze mi szkoda januszy z takimi pogladami w koncu tych rowerow nie jest tak duzo a tak ich boli ze kogos trzeba przepuscic. zgodze sie tylko z tym ze w przyszlosci powinno sie na ulice wpuszczac tylko rowery elektryczne (no moze i spalinowe ale z malym lekkim silnikiem) bo zwyczajne rowery nie maja szansy nadazyc za ruchem. samochody sa coraz szybsze i
  • Odpowiedz
@hipek99: A ja jestem przeciwko wprowadzeniu tej karty, mimo dziesiątek rowerzystów jeżdżących niebezpiecznie i bez sensu. Kolejny papierek, kolejne trucie d--y w tym chorym kraju, kolejny powód dla którego bagiety mogą coś legitymować itd. Serio? Aż tak lubisz być kontrolowany? Sam na pewno przestrzegasz kodeksu w 100%, nie wypadasz na zielonej strzałce na przejścia. Ludzie ogarnijcie się....
  • Odpowiedz
@krzysiekdw: powinno to wrocic jak za komuny kiedy chyba w 2 klasie podstawowki zdawalo sie na karte rowerowa. moglo by byc jakies drobne przeszkolenie w sklepie i ulotka dolaczona do roweru (kiedys do amerykanskiego roweru byla taka ksiazeczka dolaczona lacznie z przepisami i instrukcja naprawy roweru). ale nie specjalne kursy xD

juz same zakazy jezdzenia chodnikiem sa szczytem xD a jak wezme ze soba skladany rower mniejszy od wigry 3
  • Odpowiedz
@Bohun_Zygmund: Nie trolle. To jest poważny argument prezentujący, że to, że ludzie jeżdżą jak jeżdżą nie jest zależne od ich znajomości przepisów i tym samym wymuszenie dodatkowego dokumentu nic nie zmieni. Co najwyżej to, że ci bez uprawnień będą musieli wydać dodatkową kasę na nic nie wart świstek papieru.

w przyszlosci powinno sie na ulice wpuszczac tylko rowery elektryczne (no moze i spalinowe ale z malym lekkim silnikiem) bo zwyczajne rowery nie maja szansy nadazyc za ruchem. samochody sa coraz szybsze i szersze.


Nie wiem, o jak dalekiej przyszłości mówisz, ale w obecnej chwili na mieście, w godzinach szczytu i nie spiesząc się, mam duże szanse dotrzeć jako pierwszy (jadąc
  • Odpowiedz