Wpis z mikrobloga

Sześć powodów, dla których uważam, że wprowadzenie kart rowerowych (i tym samym nauczenie ludzi przepisów) to dobry pomysł:

1. Rowerzyści w końcu przestaną przejeżdżać na czerwonym świetle.
2. Będą przeprowadzać rowery przez przejścia dla pieszych zamiast po nich przejeżdżać.
3. Każdy po zmroku będzie jechał z poprawnym oświetleniem
4. Ci na kolarkach w końcu zaczną jechać drogami rowerowymi a nie jezdnią.
5. Ci jeżdżący środkiem pasa zaczną jeździć przy prawej krawędzi.
6. Wszyscy zaczną sygnalizować zamiar skrętu ręką.

#rower #szosa
  • 32
@hipek99: ale ja wiem ze ciezko rowerzyscie nadazyc w nowej rzeczywistosci. nie napisalem o korkach tylko ogolnie. no oczywiscie ze powinien ustepowac pieszemu i max 15/h chodzilo mi o takie pryncypialne spychanie rowerow na ulice. temu wszystkiemu winna jest tylko i wylacznie milicja nowego wieku ktora musi szukac jak smietnikowy pies po roznych zakamarkach pieniedzy. za moich czasow nikt chyba mandatu nie dostal za takie glupoty a dzis buractwo czuje sie
@hipek99: prezentujesz mentalnosc homospvekusa, wytresowanego obuwatela policyjnego panstwa, ktory zamias uzyc mozgu bezmyslnie wykonuje rozkazy pana urzednika. a wszystkie problemy, ktore tutaj przytaczasz same sie rozwiaza jak zamknie sie miasta na ruch samochodowy, a nastapi to niedlugo.
@hipek99: Tak myślę i uważam, że rowery powinny mieć tablice rejestracyjne jak dawniej. Widzisz rowerzystę, który nie przestrzega przepisów i Ciebie tym denerwuje? Nagrywasz jego wyczyny i film wysyłasz na komendę Policji. Osoba dostaje mandat i ma nauczkę na przyszłość, że każdy z nas może ją podkablować na Policję. Mając kartę rowerową ludzie znaliby przepisy, ale nie każdy by je respektował. Chciałbyś zgłosić taką osobę, że łamie przepisy? Nie ma już
@fdisk: Wiele osób należy nauczyć jak korzystać z przestrzeni publicznej.
Pieszych, rowerzystów, kierowców. Nadal jest słabo i nie bez powodu mamy kiepską gospodarkę. Taka kultura i mentalność Panie.