Wpis z mikrobloga

Z fb Posiłki w szpitalach:
"Godzina 16:00, na sale wjeżdża kolacja. Pacjent spokojnie zdąży zjeść, strawić, a nawet wydalić posiłek i jeszcze oglądnie teleexpress.
Następny posiłek - śniadanie - za około 16 godzin...".
Super pomysł. Catering oszczędza, bo pracownicy kończą pracę wcześniej, a pacjenci sobie jakoś poradzą. Taki posiłek ma starczyć na 16h?
Tylko gorzej jeśli pacjent nie ma rodziny, która go dokarmia.

#medycyna #zdrowie #dieta
Pobierz monkali - Z fb Posiłki w szpitalach:
"Godzina 16:00, na sale wjeżdża kolacja. Pacjen...
źródło: comment_7gKLjU8FR5GFTzqvOyU6U3KTzphwx87B.jpg
  • 16
Taki posiłek ma starczyć na 16h?


@monkali: dwa ostatnie szpitale, w których leżałam, śniadanie 8:00, obiad 12:00 kolacja 16 lub 17:00. W ostatnim na śniadanie i kolację można było wybrać czy się chce bułkę z masłem czy trzy kromki chleba z masłem, więc na zdjęciu i tak aż tak tragicznie nie jest [no dobra, jest, ale bywa gorzej]. RAZ do chleba dołożyli jajko gotowane. Raz ( ͡° ͜ʖ ͡
@matra: kwestia żywienia w polskich szpitalach to koszmar. To nie jest kwestia braku kasy, biedy szpitali. To jest kwestia słabego zarządzania. Biorą firmy cateringowe, które tylko kombinują jak tu przyciąć kasę. W trakcie studiów byliśmy na stażu w takich firmach - to jakaś masakra co się tam wyprawia a nikt tego nie kontroluje.
@monkali: ja wiem, ja wiem, ale z drugiej strony ten drugi szpital to był faktycznie ubogi oddział - mieścił się na poddaszu, nawet krzesła do pobierania krwi nie mieli, rękę opierałam na oparciu krzesła, a związywały mi ją jakąś gumową rurką xD ale za to zrobili mi obszerny komplet badań, nawet badanie, którego w Krakowie w Uniwersyteckim by mi nie wykonali, bo za drogie.. zresztą tu masz więcej: http://www.wykop.pl/wpis/16514641/mala-ciekawostka-tak-wyglada-przykladowe-menu-obia/
@matra: i to jest dowód, że się da. Kwestia odpowiedniego zarządzania i personelu. Większość jedzenia w szpitalach i tak ląduje w koszu, bo pacjenci nie chcą tego jeść. To obszerny temat, więc bez ciężko tu się rozpisywać, ale odpowiednie żywienie warunkuje szybsze wyleczenie. Pacjenci niedożywieni = większe koszty leczenia i naprawdę znam to z autopsji, bo na wielu oddziałach miałam staże i widać było co się dzieje z pacjentami, którzy są
Większość jedzenia w szpitalach i tak ląduje w koszu, bo pacjenci nie chcą tego jeść.


@monkali: też mnie to boli właśnie, a co do reszty to ciężko się nie zgodzić, ale medycyna konwencjonalna leczy farmaceutykami, a nie jakąś dietą ( )