Wpis z mikrobloga

Dobra tera moje #opowiesciztramwaju. Siedzę na normalnym miejscu, na takim samym przede mną kobitka ok 25 lat 90kg wagi, ogólnie chyba wszystkie miejsca zajęte, bo stoi jeden typ kolo 30tki, tez nie mały. Ja sobie dłubię w telefonie, nie za bardzo się przejmuje otoczeniem, ale nagle słyszę tekst faceta do babki z przodu:
- Pani ma coś z głową, czy z oczami?
Kobita, wyrwana z zadumy, wyciąga słuchawki z uszu, nie bardzo wiedząc o co chodzi. Facet wskazuje na jakaś babcię która stoi kawałek dalej - musiała właśnie wsiąść. Babeczka się speszyła i szybko pobiegła zapytać czy starowinka nie chce usiąść.
No #!$%@?. Z tylu miejsc uprzywilejowanych (facet stał nad jednym, ale było zajęte przez jakiegoś studenciaka), kolo się przywalił akurat do niej, a miała tam święte prawo przebywać i z chamówą ją zaatakował, mimo że babinka w ogóle nie brała udziału w akcji. Oczywiście załączył mi się #internetexplorer i się pokapowałam o co chodzi jak już babcie posadzili...
#ankieta #warszawa

Czy kolo miał prawo wyganiać kobitę?

  • Miał, kurwa, powinna mieć oczy dookoła głowy, gruba locha. 6.4% (66)
  • Miał, ale szkoda że zrobił to w taki sposób. Dla starszych miejsce zawsze. 8.0% (83)
  • Nie miał, mógł poprosić kogoś z uprzywilejowanego. 14.5% (151)
  • Nie miał, to cham i szeryf tramwaju co się przyjebuje do randomów. 71.1% (738)

Oddanych głosów: 1038

  • 11
kobitka ok 25 lat 90kg wagi


@Bierna: Chciał zrobić dwa dobre uczynki za jednym razem: znaleźć babci miejsce i zasugerować 25 latce że spacerem byłoby zdrowiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bierna: to ja wczoraj w tramwaju miałem dla odmiany pozytywną sytuację tego typu. Wszystkie miejsca zajęte, ja siedzę na jednym z nich i czytam książkę. W pewnym momencie słyszę: "Przepraszam, czy ktoś mógłby ustąpić kobiecie w ciąży?". Ktoś bąknął: "Ja mogę", ale nie kwapił się do wstawania, więc ja ustąpiłem, stanąłem kawałek dalej bez słowa. Partner kobiety mi podziękował i tak sobie pojechaliśmy dalej. Kulturalnie, sympatycznie - można? Można (
@Bierna: Nie miał podstaw tak robić z prawnego punktu widzenia. Nie było naklejki nad siedzeniem, nie było sprawy. Od etyki nie jestem, ale moim zdaniem z etycznego punktu widzenia też nie. Wszyscy tyle samo za bilet płacą. Kupiła bilet? Jedzie legalnie? Jeżeli jest wolne miejsce to siada i to tylko jej dobra wola czy chce komuś ustąpić czy nie. W Polsce już się mentalnie przyjęło, że ustępowanie miejsca starszym to prawo,
@Bierna: Czasem starsze kobiety specjalnie nie siadają i wolą stanąć bo na przykład jadą dwa przystanki, a zanim dadzą radę usiąść już muszą powoli próbować wstać żeby mogły wysiąść. Każdy ma własne usta i jeśli nie jest w stanie ustać czasu jazdy zawsze może sam poprosić o zwolnienie miejsca - nie ważne czy to starowinka, czy 15latek, bo każdy może być schorowany, choć po nim tego nie widać.