Wpis z mikrobloga

Mireczki ogramna prośba o pomoc bo jestem w opałach a w każdym razie mam mega zagwostkę co zrobić dalej.
Sprawa wygląda następująco w latach 2009-2011 byłem klientem orange nr wypowiedziany sprawa zamknięta w 2013 robiłem zamówienie na neostradę sprawa zamknięta nie pojawił się nawet technik. Dnia dzisiejszego odebrałem list zwykły z firmy windykacyjnej ultimo, że zakupili od Orange dług i jak nie zapłacę do 8 marca sprawa trafi w dniu 11.03.2016 do sądu, ścigają za fakturę płatną do 09.2014. Dzwoniłem do Orange nie widzą żadnego długu, byłem w salonie również na moich starych kontach w crm czysto. Dzwoniłem do tego całego ultimo twierdzą, że mają dług i mam płacić. Moje pytanie co z tym fantem zrobić zlać temat i czekać, aż mi komornik zajmie konto, zgłosić wyłudzenie do prokuratury? A i najważniejsze nie mam kompletnie poglądu na rozwój wydarzeń ponieważ ultimo ma błędny adres np Porzeczkowa 7/1 ja mieszkam na Porzeczkowej 11/14 więc nie mam pojęcia jakie kiedy i jak pisma do mnie przychodzą to i tak szczęście, że coś do mnie dotarło. #orange #prawo #poradyprawne #jestemprawnikiem #studiujeprawo #porady #ultimo #dlug #hajssieniezgadza
  • 11
@bulka_z_haslem: no wygląda jak totalny wałek olał bym sprawę ciepłym moczem ale boję się wejścia komornika na konto, któregoś pięknego dnia albo informacji nie dostanie pan tej lodówki na raty bo jesteś w biku cieniasie i dłużniku
@friendzone: Postępowanie nie może się rozpocząć dopóki strony nie zostaną skutecznie powiadomione o postępowaniu.

Nie rozmawiaj z firmą windykacyjną. NIGDY. Przerobią rozmowę z Tobą tak jakbyś się przyznał do długu i jak im udowodnisz że przerobili rozmowę ?

Uważaj na elektroniczny sąd w Lublinie. Skontaktuj się z tym sądem czy nie ma postępowania wobec Twojej osoby.

Po proś Orange o pismo w którym przedstawią kiedy byłeś ich klientem i jakie faktury
@Jaracz_Joint: Mój błąd chodziło o KRD, z nimi nie zamierzam dyskutować najbardziej byłbym zadowolony jakbym dostał pismo z sądu do którego mógłbym się ustosunkować a tak to życie na spontanie obudzę się a na kontach w bankach po blokowane po 350 zł do Orange napiszę aby mieć jakąś podstawkę do sądu ale nie polecam takiej sytuacji
@friendzone: Zwróć się do swojego sądu, e-sądu w Lublinie i sądu z miejscowości tej firmy windykacyjnej dla pewności.

Dowiesz się czy cokolwiek się toczy.

Nie ma nic na spontanie, nie będzie żadnego postępowania ani wyroku bez prawidłowego adresu, nawet jeśli to 100% wygrana przy odwołaniu.
@friendzone: Orange to firma która lubi sprzedawać dane niby dłużników :-) Ja mam akurat z NJU ale to również Orange.

Siedzę teraz w KRD jako dłużnik ale jak brałem kredyt wyjaśniłem to w banku, im przedstawiłem dowody że ten wpis jest niesłuszny i fałszywy (zawyżyli jedna z faktur aby łącznie przekroczyło 200 zł). Dyrektor banku zapoznał się z sprawą i zaakceptował wniosek o kredyt. Bo on nawet bezdomnemu może dać kredyt
@friendzone: jeśli w crmie jest czysto to się nie przejmuj, Orange nie mogło sprzedać długu na rzecz zewnętrznej firmy, wszystko by było widać na Twoim koncie abonenckim.
Daje, że wałek.