Wpis z mikrobloga

@Nensala: Najlepsze jest to, że takich ciąż usuwanych w Polsce jest średnio 3 rocznie i spada. Ba przez kilka lat żadnej nie było.

To tylko pokazuje, że obie grupy składają się z debili, którzy kłócą się o takie gówno. Na dobrą sprawę i pro-life i pro-choice mogliby to odpuścić.

To że kobieta popełni samobójstwo jest 200 razy bardziej prawdopodobne, niż to, że będzie legalnie usuwać taką ciążę.
Ciąż z wadą płodu, poronień - tysiące. Na pewno zaś kobieta która poroniła nie marzy o niczym innym, jak tłumaczenie się przed prokuratorem.


@Ragnarokk: Ale my piszemy o obrazku, czy o projekcie ustawy złożonym przez GRUPĘ OBYWATELSKĄ, nad którym głosowanie odbędzie się za kilka miesięcy? Przecież taki projekt może złożyć każda grupa, jakaś lewacka grupa mogła by złożyć projekt o 99% podatku dochodowego dla każdego zarabiającego powyżej 10 tysięcy rocznie
@Songox25:
Ja wiem, że to polityka i że PiS nie może powiedzieć tej inicjatywie "Nie" bo większość ludzi to popierających jest wyborcami PiSu. A reakcja jest taka, jaka można by się spodziewać - nie każdy jest świadomy tego, że Kaczyński sam jest przeciwnikiem zaostrzania przepisów, a bać się takich zmian można.

Przecież taki projekt może złożyć każda grupa, jakaś lewacka grupa mogła by złożyć projekt o 99% podatku dochodowego dla każdego
Ja wiem, że to polityka i że PiS nie może powiedzieć tej inicjatywie "Nie" bo większość ludzi to popierających jest wyborcami PiSu.


@Ragnarokk: Ale ile jest tych ludzi w Polsce? 2%? 5%? Większości Polaków pasuje obecny stan rzeczy, ba zaryzykowałbym stwierdzenie, że większości elektoratu PiS nie podobałaby się proponowana zmiana, więc to nie przejdzie.

Nie wiem czy byłyby manifestacje, ale wypok płonąłby oburzeniem przez miesiąc :)


Oburzony? Grupką debili, którzy chcą
@Songox25:
Wydaje mi się, że liczba jest bliższa 20% - takie dane są tutaj (http://polska.newsweek.pl/episkopat-chce-zaostrzenia-przepisow-aborcyjnych,artykuly,382928,1.html), aczkolwiek też nie wiadomo o metodologii sondażu. Zakładając, że część z nich to elektorat Kukiza/Brauna/Kowalskiego/Planktonu + jakiś margines głosujący na inne partie to wciąż pozostaje jakieś 10-15% społeczeństwa którzy popierają zaostrzenie przepisów i głosowali na PiS - czyli około 1/3 ich wyborców. Wciąż mniejszość, ale nie tak wyraźna. I to taka mniejszość, która mogłaby przestać
Wydaje mi się, że liczba jest bliższa 20% - takie dane są tutaj (http://polska.newsweek.pl/episkopat-chce-zaostrzenia-przepisow-aborcyjnych,artykuly,382928,1.html), aczkolwiek też nie wiadomo o metodologii sondażu.


@Ragnarokk: Gdyby sondaże internetowe miały coś wspólnego z rzeczywistością, to Korwin już trzecią kadencję miałby większość konstytucyjną w sejmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już samo to, że 40% chce wprowadzenia aborcji na życzenie nie zdziwiło cię? Przecież gdy klikniesz w źródło to odpala ci się
@Songox25:
Tam jak klikniesz, to przecież tylko narzędzie do wizualizacji. I nie ma napisane, by był to sondaż internetowy - jest podana z nazwy firma SW Reaserch i niewiele więcej.
Jak dla mnie wartość 20% wygląda na prawdopodobną, zwłaszcza przy jednoznacznym poparciu tej postawy przez KK.
jest podana z nazwy firma SW Reaserch i niewiele więcej.


@Ragnarokk: No właśnie, sondaż z dupy.

Jak dla mnie wartość 20% wygląda na prawdopodobną, zwłaszcza przy jednoznacznym poparciu tej postawy przez KK.


Tak na ten kościół bym nie liczył, bo przecież seksu przed ślubem też zakazuje, a wiemy jak z tym jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A obie te rzeczy to dla kościoła grzech śmiertelny.
Ale, że skoro dotyka 3 kobiet rocznie to możemy mieć je w dupie i im na legalu prawnie #!$%@?ć? xD


@Flypho: Napady przed którymi można by się obronić mając broń są dużo częstsze, a tych ludzi też mamy w dupie, mając zakaz posiadania broni.

Przecież ciąża z gwałtu w obecnych czasach nie powinna w ogóle istnieć, tabletki ,,dzień po" po coś istnieją.

no chyba, że gwałciciel będzie przetrzymywał kobietę, ale ile
Napady przed którymi można by się obronić mając broń są dużo częstsze, a tych ludzi też mamy w dupie, mając zakaz posiadania broni.


@Songox25: To nadal nie jest argument, żeby zmieniać prawo na czyjąś niekorzyść. Też jestem za pozostawieniem obecnego prawa.