Wpis z mikrobloga

Dzienna dawka frustracji z powodu wyjazdu króla Europy.
Dlaczego? Dlaczego zostawiłeś nas samych w tym burdelu? Najpierw zostawiłeś nas z Kopaczową, a teraz PiS? Tylko mi nie mów, że oddanie władzy PiSowi to częśc planu ostatecznego upadku średniowiecznego konserwatyzmu i katolicyzmu w Polsce. Ja już nie chcę codziennie czytać o trybunale, o ziemi, o aborcji, o 500zł na gówniaka, o wypłatach dla Rydzyka, umierających koniach, konających elektrowniach wiatrowych, wycince puszczy, ja już... nie...
Gdzie jesteś? Co robisz? Dlaczego cię tutaj nie ma?
Ja rozumiem, że nie byłeś najlepszy i platforma nie znosiła złotych jajek, ale na tle tego co się teraz dzieje to...
eh, szkoda ryja strzępić.
Wróć.

#neuropa #4konserwy #polityka #frustracja
k.....a - Dzienna dawka frustracji z powodu wyjazdu króla Europy.
Dlaczego? Dlaczego...

źródło: comment_VGvXYCvbdbh2AeRzFTlXHC2t629VfMja.jpg

Pobierz
  • 22
Nikt by tak pięknie nie ukradl kasy z OFE jak to Słońce Peru ukradło, nawet nikt nie wyszedl na ulice ani nic.


@muciek112: 1. Nikt Ci kasy nie ukradł, miałeś obligacje, teraz masz zapis na subkoncie - fizycznej kasy nie było.
2. PiS zarzucał Tuskowi że reforma systemu jest zbyt mało radykalna - cały czas twierdzi, że OFE trzeba zlikwidować
3. PiS mówił o tym, że zamierza OFE zlikwidować całkowicie
@megawatt: Kasa z OFE splacono zadluzenie panstwa, w przeciwienstwie do ZUS, OFE to fundusz, kasa tam byla, w postaci papierow wartosciowych itp. to wszystko umorzono i dano nam fikcyjne zapisy w ZUSie.
OFE bylo dziedziczone, a ZUS zbankrutuje i dostaniesz kopa w dupe.
Tych ludzi okradziono na 160 mld i nikt nawet nie pisnął.
Ale spoko Polakow mozna dymac, a oni powiedza, ze nic sie nie stalo, setki lat, zdarzylismy juz
Caly ZUS trzeba zlikwidowac, to komunistyczny wymysl.


@muciek112: wydaje mi się, że dyskusja z Tobą na ten temat nie ma sensu - nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, Bismarck i Ignacy Mościcki byli komunistami?
kasa z subkonta w ZUS też podlega dziedziczeniu
ZUS nie zbankrutuje, bankructwo ZUS oznacza bankructwo kraju
ZUS ma się dobrze, kasy brakuje w FUS
Kasą z OFE niczego nie spłacono, zlikwidowano wirtualne zadłużenie wynikające z tego,
@megawatt: Kasa z OFE splacono zadluzenie panstwa, po prostu umorzono obligacje.Pieniedzmi Polakow ktore mialy byc na emerytury splacono dlugi.

Mechanizm działał tak, ZUS zbiera skladki, daje je do OFE, OFE kupuje obligacje i ta kasa z obligacji idzie do ZUS na wyplate emerytur, bledne kolo, rzeczywiscie ten system nie byl zly ;), nie byl zly dla tych ktorzy brali prowizje od tego obrotu.
Mechanizm działał tak, ZUS zbiera skladki, daje je do OFE, OFE kupuje obligacje i ta kasa z obligacji idzie do ZUS na wyplate emerytur, bledne kolo, rzeczywiscie ten system nie byl zly ;), nie byl zly dla tych ktorzy brali prowizje od tego obrotu.


@muciek112: przeczytaj co napisałem w nawiasie - oprócz prowizji, bo w dłuższej perspektywie wzrost zadłużenia z tytułu emerytur powinien spadać, im mniej emerytur w starym koszyku tym
@megawatt:

1. Nikt Ci kasy nie ukradł, miałeś obligacje, teraz masz zapis na subkoncie - fizycznej kasy nie było....

HAHA. Przecież obligacje może zamienić na tą kasę - zapisu na koncie nie bo nie ma on pokrycia.
@megawatt: OFE pozbywa się obligacji i dostaje kwotę wpłaconą + odsetki. Za te środki inwestuje w kolejne obligacje lub inne instrumenty finansowe. Kasa w Zusie na koncie jest jedynie zapisem - nie ma żadnego pokrycia. Kasę w ręce będziesz miał jedynie po przejściu na emeryturę. Patrząc realnie OFE byłoby w stanie ją obecnie wypłacić, ZUS nie
OFE pozbywa się obligacji i dostaje kwotę wpłaconą + odsetki. Za te środki inwestuje w kolejne obligacje lub inne instrumenty finansowe

@ediz4: ale ja nie pytałem co OFE może zrobić z tymi obligacjami, już pomijając to że nie mogło tych pieniędzy zainwestować w inne instrumenty finansowe
pytałem w jaki sposób Ty mogłeś te "pewne" obligacje spieniężyć i zostać z gotówką w ręce, bo mogłeś prawda?
@megawatt:

nie mogło tych pieniędzy zainwestować w inne instrumenty finansowe...

Poproszę przepis który to wskazuje/wskazywał

pytałem w jaki sposób Ty mogłeś te "pewne" obligacje spieniężyć i zostać z gotówką w ręce, bo mogłeś prawda?...

A gdzieś napisałem że mogłem? Pisałem że tam obracane było realnymi środkami. ZUS na twoim koncie nie ma realnie ani grosza.