Wpis z mikrobloga

Prof . Chazan dziś podczas przemówienia na Jasnej Górze:

Aborcja w tym przypadku oznacza dodanie do tragedii gwałtu tragedię związaną z zabiciem niewinnego dziecka. Wspaniałomyślnie kobieta dotknięta tym strasznym przeżyciem mogłaby darować życie swojemu dziecku - przecież to jest też jej dziecko w połowie, a nie tylko gwałciciela. Ewentualnie może urodzić i oddać dziecko do adopcji.


Nie ma słów na tak chorą argumentację mającą na celu oczyścić swoje sumienie poprzez cierpienie drugiego człowieka, szkoda ryja strzępić. Ciekawe czy ten kowboj ambony byłby w stanie powiedzieć to samo ciężarnej w wyniku gwałtu kobiecie w twarz.

#aborcja #kosciol #polska #4konserwy #neuropa
  • 56
@Venro: Z czysto biologicznego punktu widzenia tak. Ale istnieje jeszcze coś takiego jak empatia wobec cierpienia drugiego człowieka, a ta wypowiedź ją widziała jak świnia niebo.
Mam koleżankę-psychologa, która zawodowo zajmuje się PTSD i ofiarami gwałtów, żaden mądrala w sutannie nie powie Ci o psychice zgwałconego człowieka tyle, co ona. To nie jest tak, że nawet najbardziej wierzącej kobiecie, która urodzi dziecko z gwałtu będzie można wmówić, że może być szczęśliwa
@Wotto: Niestety też mi przeszła przez głowę taka myśl pisząc tego posta ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Venro: Biorąc Crissy Rock na tapetę zwróć uwagę, że ona MIAŁA wybór. Nie stała pod ścianą, jej heroizm wynikał z tego, że wiedziała, że mam możliwość prawną wycofania się. To jest znacznie prostsza mentalnie sytuacja niż w przypadku przymusu. Nie mówiąc już o tym, że nie każdy jest psychicznie ukształtowany
@starface: Katole lubią zadawać cierpienie bliźnim. Kodeks Karny zabrania palenia ludzi na stosie, więc wyszukują sobie inne formy.

Dla mnie sprawa jest dość prosta. Jeśli zostaną wprowadzone zmiany zabraniające aborcji, to krew każdej kobiety, która umrze w wyniku nieprawidłowej ciąży, będzie na rękach: biskupów, prolifowców, polityków którzy głosowali "za".