Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się po co PiS w ogóle dotykał ustawę aborcyjną. Ta która była, była dobrym kompromisem, choć wymagała poprawy. Nic na tym nie zyskali, a wręcz stracili ostatnie części wizerunku pogrążając Kościół przy okazji. Atuty natychmiast wykorzystali Razemici, słusznie z resztą, bo nowa ustawa jest absolutnym skandalem. Lub można zadać pytanie. Co na tym mogli zyskać?

#4konserwy #neuropa
  • 37
@urs6: Też tego nie rozumiem. Kompromis jest zgniły, ale jest dobry i zapewniał spokój. Najbardziej mnie dziwi fakt, że 10 lat temu PiS był obrońcą kompromisu w efekcie doszło do rozłamu i powstała Prawica RP Jurka, a teraz chce zaostrzenia. Czysty absurd, który faktycznie może odrodzić w Polsce lewicę, bo już widać, że dla Razem to jest świetne paliwo.
@urs6: Wolniewicz(z którym w wielu kwestiach się nie zgadzam) zarzucił tekstem w jednym z nagrań, że każdy, kto chce zmienić lub będzie chciał zmienić coś w aktualnej ustawie aborcyjnej, ten chce zrobić zamach w Polsce na polaków.

"Co na tym mogli zyskać?" - władzę. absolutną.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co na tym mogli zyskać?


@urs6: aferę za 0 zł która skupia uwagę i odciąga od innych tematów. Co więcej zgubnym efektem skrajnej i konfliktowej polityki PiSu będzie kolejne w przyszłości przesilenie kiedy wyborcy tym razem odreagują tę partię. Tak jak odreagowali PO. PiS nie potrafi prowadzić polityki nastawionej na umiarkowanych wyborców. To są nadal umizgi pod twardy elektorat.
@stekelenburg2: Niby w PiSie ma nie być dyscypliny więc taki Gowin może zagłosować przeciw, ale to raczej będą wyjątki. Też nie wierzę, że PiS jest tak pewny siebie, ale po akcji z TK to wszystko jest możliwe.
@urs6: nie wiem, chociaż myślę że to kosciolowa frakcja się odezwala, KK chce tej poprawki o którym było w gorących ze dwa dni temu. Albo KK chce pokazać że bardzo łatwo może PiS zniszczyć, po tym jak ich tak dzielnie wspierali, albo Kaczyński nie opanował paru oszolomow. Ciężko mi uwierzyć że chcą sobie tak strzelić w stopę. A dwa - może zrobią jak PO z ustawa o jedzeniu smieciowym, gdzie później
@urs6: Kościół systematycznie w Polsce traci. Jesli wejdą w spór polityczny i będą się do tego mieszać to nie oszukujmy się nikt nie zaglądnie do ich dokumentów bioetycznych. Bo sami wychowali sobie ludowy i płytki teologicznie polskokatolicyzm. Lewica i osoby krytyczne wobec KK w tym także wierzący zradykalizują swoje stanowisko; Kościół na tym wszystkim straci. Nie wiem czy zdają sobie z tego sprawę. Według badań socjologicznych większośc Polaków wychodzi z założenia
@dertom: Doskonale zdaję z tego sprawę, i dlatego zastanawia mnie to tym bardziej. Kościół potrafił się mimo wszystko opanować za czasów PO, wtedy Palikot nie miał sensu. Ale teraz? Wprawdzie on jest skreślony, ale sami budują klimat w którym inne palikoty mogą się krystalizować.
@urs6: bo tutaj nie ma co rozumiec. pis nie jest partia slupkowa a ideowo, chociaz mozemy sie z tym nie zgadzac. Mysle, ze tutaj episkopat dal wyprzedzajacy atak aby nie zostac na lodzie