Wpis z mikrobloga

@Yahoo_: Nie prawda. Możesz mieć wspaniałą matkę która wychowuje Cię samotnie ale i tak w dorosłym życiu będzie Ci brakować pewnych cech które powinien rozwinąć w Tobie kontakt z ojcem. I na odwrót.
(bo chyba nie liczysz, że wszystkie dzieci zostaną adoptowane przez wzorowy model rodziny?


@Palosanto: Cóż, jak to będzie zwykła "wpadka" to nawet dom dziecka nie pomoże, albo mamusia sobie zachce zrobić sama in vitro, bo się jej tatuś dla dziecka nie przyda.

#lewackalogika
Trochę inna sytuacja, kiedy dziecko pochodzi z rodziny, w której ojciec opuścił matkę,


@Yahoo_: Zakładasz jeden scenariusz, mogło być jeszcze tak, że dziecko było zwykłą wpadką i mamusia może nie wiedzieć kto jest ojcem (też się zdarza), ale wg. Ciebie i tak winna jest temu postawa tatusia, bo zostawił mamę (no ewidentny przykład naciągania przez kobiety, aby mogły próbować żyć z alimentów). Znam jeden taki przypadek z życia.

a co innego
@Threepwood: To racja, ale to czemu w takim np. Focusie na okładce było, że dzieci mające homoseksualnych rodziców mają lepsze dzieciństwo od reszty? W takim razie ja i Ty mieliśmy beznadziejne dzieciństwo!;]

Jestem zwolennikiem tego, że do dzieci nie wystarcza zdolność tego, że jest się w stanie dziecko zrobić to jeszcze trzeba zadbać o jego wychowanie oraz utrzymanie. Cóż u nas obojniactwo nie występuję i nie mamy w związku z tym
Możesz mieć wspaniałą matkę która wychowuje Cię samotnie ale i tak w dorosłym życiu będzie Ci brakować pewnych cech które powinien rozwinąć w Tobie kontakt z ojcem.


@barteq_g: Nawet jeśli to prawda (nie chce mi się sprawdzać) to brak pewnych cech != depresja.

Zakładasz jeden scenariusz, mogło być jeszcze tak, że dziecko było zwykłą wpadką i mamusia może nie wiedzieć kto jest ojcem (też się zdarza), ale wg. Ciebie i tak
le wszystko jedno, skąd się te sieroty wzięły, nie mają rodziców i trzeba coś z tym zrobić.


@Palosanto: Czyli schodzi z Ciebie odpowiedzialność za to, że matka spała z kim się dała i wpadła, więc to nie jej problem dzieciaka trzeba oddać innym (lepszy scenariusz), albo wykończyć udusić, upuścić albo jeszcze podczas ciąży. To, że ojciec również był rozwiązły dobrze nie czyni, jednak on jakby nie było musi płacić alimenty. Kobiety
W takim razie ja i Ty mieliśmy beznadziejne dzieciństwo!;]


@Kaczypawlak: nie to znaczy, że (o ile to prawda) statystycznie mają lepsze dzieciństwo. Nie znaczy, że każde jedno ma :)
Focusie na okładce było, że dzieci mające homoseksualnych rodziców mają lepsze dzieciństwo od reszty? W takim razie ja i Ty mieliśmy beznadziejne dzieciństwo!;]


@Kaczypawlak: Focusowi niekiedy daleko od rzetelności. nawet parę razy propsowali Łągiewkę ;). Musiałbym zobaczyć cały artykuł.

jeszcze zależ co dla nich znaczy lepsze. Lepsze od czego i kogo
Co to znaczy bez ojca? Bez biologicznego? Czy matka nie ma faceta? To są dwie zupełnie różne sprawy.


@Yahoo_: Ojczym zwykle nie jest zainteresowany utrzymaniem obcego potomstwa, zobacz jak jest wśród innych gatunków. Jak lew przejmuje stado to zabija wszystkie młode poprzednika, a dopiero potem płodzi własne. A ojca nie ma bo:uciekł z miejsca zdarzenia, czyli ją zostawił z dzieckiem; zmarł; albo matka zrobiło sobie in vitro i jest zadowolona, bo
ale nijak się to ma do adopcji sierot przez osoby homoseksualne.


@Palosanto: Akurat ma, jeśli lesbijki wezmą dziecko, przecież dziewczynka jak dorośnie ma większe szanse na to, że będzie miała depresję. A jakoś dziwnie tak mi się wydaje, aby dwóch gejów wzięło z ośrodka dziewczynkę, podobnie jak dwie lesbijki chłopca będące ponadto skrajnymi feministkami.. Poza tym rola matki jest również ważna i jak się dziecko wychowuje bez matki też jest inaczej,