Wpis z mikrobloga

Wpis zawiera spojlery dotyczące towarzyszy podróży. #arcanum

Chyba zmienię nieco skład drużyny, ale nie wiem, kogo się pozbyć. W sumie każda postać jest albo barwna, albo spełnia swoje cele w walce. Obecnie mam:
# psa
# Gara
# Sogga (pół-ogr)
# Magnusa
# Dante
# Torian Kela

Dołączyć mogę Raven i Dark Elfkę. Mogę mieć obie, bo jestem super i ciężko mi się oprzeć, tylko z kogo zrezygnować? Czy któryś z powyższych rozwijają jakieś swoje questy później?

Najmniej ciekawą postacią jest Dante, bo w sumie winienem go odstawić już dawno w Dernholm, nie ma nic do powiedzenia. Jest za to świetny w walce, leczy, ma rewelacyjne czary i 44 poziom postaci. Sogg nie ma VO, ale jest znakomitym wojownikiem.

Najmniej przydatną postacią dla drużyny jest Magnus, walczy najgorzej, nie potrzebuję jego wynalazków i nie ma czarów ofc.

Dylematy, dylematy...

#arcanum

ps. widzę, że liczba osób obserwująca tag zwiększa się :) To dodam jeszcze #crpg i #rpg, bo sporo wpisów tu jeszcze będzie, może jeszcze ktoś będzie chciał obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@Lisaros: Z racji niskiego poziomu trudności wywaliłbym postacie, które tylko tłuką. Dante nie ma nic powiedzenia, podobnie Sogg. Co do Garra się nie wypowiem, bo zawsze zwracałem mu wolność, a Toriana ledwo pamiętam. Magnusa bym zostawił przynajmniej do momentu, gdy odnajdziesz jego klan. Najlepiej żeby był wtedy w towarzystwie Loghaire'a, który nie dość że ma głos, to jeszcze jest rzeźnikiem pierwszej klasy. Zresztą Magnus też w końcu staje się niszczycielem. Poza
Co do Garra się nie wypowiem, bo zawsze zwracałem mu wolność


@sejsmita: ups, a ja go ciągam przez całą grę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma sporo do powiedzenia i jego uwagi są zaskakująco celne. Sogg ma teksty, ale nie ma VO. Dante chyba winienem w końcu puścić, skoro Raven wymiata, to nie będzie mi go szkoda w sumie.

Magnusa zostawię w takim razie w drużynie i na
@Lisaros: Jak weźmiesz Raven, kup jej tyle strzał, ile uniesie - pewnie coś koło 1000. Przerabia je z szybkością wściekłych termitów. :)

ups, a ja go ciągam przez całą grę

Muszę go w końcu wypróbować. Chodzi mi pomysł złożyć ekipę z postaci, którego z reguły omijam. Ale też mam pomysł na ekipę techno-niszczycieli, wszyscy strzelcy z tesla gun. Chociaż i tu Gar się pewnie zmieści.
@sejsmita: hmm, nie mam chyba nawet trzystu strzał, trzeba będzie je skombinować. No właśnie ja Gara trzymam dlatego, że jestem ciekaw, czy w dalszej części też coś ciekawego będzie miał do powiedzenia. Technologiem nie grałem, trzeba będzie to nadrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@chciwykrasnolud: hmmm, Twoja wskazówka brzmi wiarygodnie, ale nie ufam chwiwymkrasnoludom. Musisz mieć w tym jakiś interes, który stać się może moją zgubą...

(
@Lisaros: Raven jest fajna (zdaje się też, że to jedyna postać z którą można romansować jeśli kręcą cię takie rzeczy), ale jak nie ma łuku to naparza Squall of Ice i potrafi wykosić wszystkich towarzyszy :D (znacząco ich osłabić w każdym razie, w ostatniej lokacji potrafi to być problemem). Z Magnusem jest bardzo fajna historia, ale do tego byś musiał mieć jeszcze Loghaira w drużynie. Gara też po pewnym czasie zawsze
@Bethesda_sucks: czyli muszę zdobyć więcej strzał. Dante pójdzie do Dernholm. Sogg poczeka gdzieś w tawernie, aż quest z Loghairem i Magnusem się skończy. Gar, jak napisałem, jest ciekawy, ma sporo do powiedzenia. Fate pointów mam pięć, nie zależy mi tak na nich (na razie).

Jeżeli chodzi o romanse, to raz się na to piszę, innym razem nie. Będę mieć obie elfki w drużynie, to raczej będę starał się zachować pewien balans
za wypuszczenie go chyba się dostaje fate pointa, nie pamiętam już)


@Bethesda_sucks: Ale tylko podczas pierwszej rozmowy po wykupieniu/wyperswadowaniu i powie konkretny tekst. Za Dante też można dostać, jak się powie królowi, że miał wpływ na rozwiązanie sprawy podatków i wtedy on wraca do niego na służbę, ale to nie zawsze działa. Podobnie jest z tą laską na Wyspie Rozpaczy, jak się ją przywiezie do Ashbury, ale to też nie zawsze
@sejsmita: mhm, miałem szansę pomyślnie załatwić sprawę zarówno Gara, jak i Dante'go. Jestem jednak zadowolony, że tego nie zrobiłem. Ten pierwszy jest ciekawy, a drugi bardzo mi pomógł na początku.

Virgila opłaca się znowu przyłączyć? Mam na myśli pod względem fabularnym. Nie ukrywam, że raczej nie jest mi zbyt przydatny w drużynie. W dodatku są o wiele ciekawsze postacie od niego.

Odłączam tylko tych, których jestem pewien, że już nie będę
@Lisaros: Virgil ma najbardziej rozbudowany wątek wśród kompanów, więc sądzę, że tak. Ale jego historia kończy się jak dostaniesz lokacje Mostu na Pustkowia.

nawet jest jeden bardzo interesujący mieczyk, który by tu idealnie pasował


Nawet więcej niż jeden. :D