Wpis z mikrobloga

Zamierzam niedługo aplikować na stanowisko androidowego juniora. Do tej pory komercyjnie miałem do czynienia tylko z webdevem przez kilka miesięcy (Java całkiem konkretnie ogarnięta, JS tak se). Coś sobie skubię w domu, na uczelni jeden projekt androidowy też oddałem, ale ogólnie nie mam nic efektownego, żeby się przy rekrutacji pochwalić. Pytanie brzmi: jakich pytań mogę się spodziewać na rozmowach rekrutacyjnych i jak wiele muszę umieć, aby takie rekrutacje przejść?

#programowanie #androiddev #android #java #praca #rozmowakwalifikacyjna
  • 8
Cykl życia actvity, serwisy, broadcasty i broadcastreceivery, asynctaski, komunikacja między fragmentami/activity, komunikacja między serwisami a fragmentami/activity

To są hasła o które pewno bym zapytał. Nie mówię że trzeba być ekspertem z każdego komponentu androidowego, ale warto wiedzieć np. dlaczego asynctaski są niebezpieczne, na jakim wątku działa serwis, albo kiedy zawoła się onStart()/onPause().
@loginek0: Bardzo łatwo o wycieki. Większość ludzi używa AsyncTasków jako klasy wewnętrzne by mieć kontrolę nad fragmentem/activity (np. kiedy task się skończy - zamknij aktywność). Podczas zmiany konfiguracji (np. obrót ekranu) activity jest niszczone (i tworzone na nowo) ale GC Ci tego nie zbierze, dopóki AsyncTask się nie wykona, z powodu tego, że jest właśnie tą nieszczęsną klasą wewnętrzną. To już wynika z samej Javy, a nie z AsyncTaska.

Tutaj jest