Wpis z mikrobloga

@sensi: kurde no fajne, ale imo to powinieneś popracować nad tłem, w sensie w dwoch [na dwa] twoich trackach jakies lysalem w tle tylko jakies rzeczy na mocnym reverbie, powineś sie zainteresowac bardziej muzyka ambient, a konkreniej drone, zeby tworyc bardziej dojrzale sounddesigny / tła / rzeźby / dźwięki / struktury
@ehhhh: to jest zawsze kwestia jakiegoś pomysłu, talentu do robienia takich różnych dodatków do tła, cierpliwości której mi często brakuje, no i jak już zaczyna się setny raz słyszeć swój utwór, to przestaje się być obiektywnym, powoli ma się już dość robienia go dalej i też już ciężko stwierdzić czy coś trzeba jeszcze dodać czy może nawet odjąć. To jest pewnie problem każdego muzyka, ale masz rację że trochę muszę jeszcze
@sensi: juz sprawdzam, ale mocno mi sie skojarzylo wlasnie z tamtym utworem. Tak czy inaczej kawal dobrej roboty. Kiedys sam probowalem stworzyc jakis utwor ale utknalem w FL studio i szczerze mowiac nigdy nie starczylo mi zajawki na ogarniecie mozliwosci tego programu :/.
@sensi: nie. musisz po prostu robic wiecej trackow cwiczeniowych, w sensie mniej zaawansowannych harmocznicznie, melodycznie, rytmicznie, tylko zeby dac nacisk an to co wg ciebie jest kiepskie albo wgl porobić sobie samo tło - wtedy odruchowo bedziesz potrafil zrobic je za kazdym razem lepsze
@ehhhh: w między czasie zanim skończę jakikolwiek utwór zwykle powstają dziesiątki zaczętych, ale nieskończonych pomysłów i to nie tylko takich czysto melodycznych, często są to też właśnie takie drony, jakieś boczne instrumenty, perkusja itp. W tym kawałku, choć tego pozornie nie słychać na pierwszy rzut, jest użyty taki szum ustawiony na prawie mono, zanim otrzymał ostateczny "kształt" to go przepuściłem przez kilka efektów, są w nim też na przykład minimalne zmiany
@sensi: Fajne jako tło do jakiejś gry, ew. sceny w filmie, ale gdybym miał sobie to w domu odpalić dla relaksu to chyba bym umarł z nudów - wszystko jest cholernie płaskie i statyczne. To mógłby być dobry zalążek do utworu, ale nie gotowy utwór.
@sensi: Naprawdę dobra muzyka. Gratuluję i proszę o więcej!

Mi ten kawałek pasowałby do epickiego / smutnego /poważnego momentu w jakiejś głębszej grze typu The Last of Us 2 albo Wiedźmin. Oczywiście do filmu też.
Może żeby się wypromować zgłoś się do CD Projektu Red i zaproponuj im użyczenie tego kawałka. - "Nasi" wsparliby się nawzajem :)

Albo wal do Bagińskiego- niech to wykorzysta w filmowej adaptacji Wieśka.