Wpis z mikrobloga

"Przegoniłem" w święta BMW X3 tu i tam, po Polsce. Każdym rodzajem dróg - w mieście, na ekspresówkach, autostradach i krajówkach.
Nie jest demonem prędkości, to 177 konny diesel i 6 biegowy automat, ale ma solidny moment, krótkie przełożenia i jest rewelacyjnie elastyczny. Co by nie mowic o trwałości diesla N47 od BMW, jeździ się nim przyzwoicie. Ale nie o tym.
Jakież było moje zdziwienie, gdy niejednokrotnie podczas wyprzedzania, manewr trwał o wiele zbyt długo. Nie zaczynam nigdy wyprzedzania ze zderzaka, jeżdzę z głową i nie szaleję, jednak coś sprawiało, że niektóre auta trudniej mi było wyprzedzić niż w podobnej mocy Subaru.
Dopiero za którymś razem zorientowałem się, że problem nie leży w tym jak się zbiera X3, tylko w tym, że niektórzy kierowcy widząc w lusterku podwójny grill i charakterystyczne reflektory BMW, cisną, przyspieszają i starają się "pokazać burakowi" gdzie jego miejsce (mimo, że buractwa w mojej jeździe nie uświadczyli, no chyba ze wyprzedzanie auta jadącego 70-80 km/h poza miastem, przy dobrej widoczności i pustej drodze to buractwo).
A wiec taka rada na koniec - jeśli ktoś chce kupić BMW, wybór mocnego silnika może się okazać nie tyle wyjściem komfortowym co... bezpieczniejszym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bmw #motoryzacja #samochody #oswiadczenie
Na koniec bonus: licznik spalania po przejeździe pustą Warszawą
Pobierz macq2309 - "Przegoniłem" w święta BMW X3 tu i tam, po Polsce. Każdym rodzajem dróg - ...
źródło: comment_pVoLOELrZCWXkc4YKUfkZAxXyN5fe4mj.jpg
  • 58
@macq2309: szanuje te nowe diesle za spalanie, ale tylko jako nowe auto, które sprzedasz po 100-150 tys. km, bo późniejsza naprawa wyjdzie więcej niż zaoszczędzone zł na stacji :/


@damian_co_dalej: Zawsze mnie zadziwiają takie opinie.

Zróbmy bardzo uproszczone wyliczenie. Kupujesz dwustukonnego diesla zamiast dwustukonnej benzyny. Różnica w spalaniu niech będzie tylko 4 l/100 km na korzyść diesla (8 litrów ropy, 12 litrów benzyny), chociaż będzie raczej większa.

4 litry więcej
@damian_co_dalej: Trzeba nie mieć rozumu i godności człowieka, żeby jakikolwiek samochód serwisować w ASO po zakończeniu gwarancji ;) Chyba że wymiana oleju, ale wszelkie poważniejsze naprawy są po prostu w sposób nieuzasadniony pięć razy droższe.
niektórzy kierowcy widząc w lusterku podwójny grill i charakterystyczne reflektory BMW, cisną, przyspieszają i starają się "pokazać burakowi"


@macq2309: jakbyś jeździł francuzem to byś doświadczył tego samego, między innymi właśnie od kierowców ze śmigiełkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W korku też nikt Cię nie wpuści ;)


@kusznier: ja wpuszczam ( ͡° ʖ̯ ͡°)