Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie. Ostatnio odczuwam podczas biegania bóle w piszczelach od wewnętrznej strony oraz w podbrzuszu.. Dyskomfort w piszczelach odczuwam czasem nawet podczas chodzenia po schodach. Chodzę na siłownię w ciągu roku a od grudnia ćwiczę bardziej sensownie i robię trening siłowy 5x5 gdzie z ćwiczeń obciążających nogi robię martwy ciąg i przysiady z obciążeniem w okolicach 100kg. W piłkę nożną gram od dzieciaka ale od liceum do teraz (25lat) tylko radosny futbol z kolegami na orliku ale teraz doszło też weekendowa gierka w Bklasowym zespole, w tamtym roku biegałem sobie na dystansach do 10km więc z kondycja zawsze było spoko. Mam trochę ponad 180cm i ważę 81kg i ogólnie szczupła budowa więc nie wiem co może być problemem. W poprzednich latach podczas systematycznego biegania i gier na orliku nie czułem tego bólu. Ktoś wie może od czego to może być i jak to zaleczyć?
#sport #pilkanozna #silownia #mirkokoksy #zdrowie #fizjoterapia #bieganie #kiciochpyta #lekarz
  • 16
  • Odpowiedz
@Adams_zgr: Spróbuj rozmasować wszystkie mięśnie od kostki do kolana + rozciągnąć ścięgna Achillesa. Dodatkowo pośladki, przywodziciele, odwodziciele dwugłowy, czworogłowy i rozciągnąć zginacze biodra (rozciąganie odprężone). Potrzebny ekwipunek to foam roller i piłeczka kauczukowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adams_zgr:

Ostatnio odczuwam podczas biegania bóle w piszczelach


Poczytaj o shin splints. Jak to to, to w #!$%@? współczuję. U mnie to skutecznie zakończyło przygodę z bieganiem, ale moje parametry do tego predysponują - jestem grubasem. Przy Twojej wadze myślę, że idzie to ogarnąć.
  • Odpowiedz
@easy_tf: rozmawiałem z koleżanką, która kończy niedługo medycynę i mówi, że piszczele to raczej wynik zapalenia okostnej i przeciążeniowe ogólnie a podbrzusze to mogą być jakieś zalążki przepukliny więc z martwym muszę odpocząć albo zejść z obciążenia.
  • Odpowiedz
@Adams_zgr: Problemów może być milion, dlatego przez internet można jedynie wróżyć. Dałem doraźne rozwiązanie dla większości ludzi którzy mogą mieć bóle mięśni, ścięgien po zbyt dużym wysiłku. Najlepiej lekarz/fizjoterapeuta. :)
  • Odpowiedz
@Adams_zgr: czy to uczucie to jakby spięcie łydek, takie zesztywnienie? Jeżeli tak, to mam to samo, brałem dużo magnezu (każdy lekarz mi to polecał) i czasem biegam godzinę i jest ok, czasem po 10 minutach odczuwam ból. Wiem co czujesz.
  • Odpowiedz
@awaryjan: nie, to nie jest ból, który wyklucza bieganie czy ćwiczenia, doskwiera juz od pierwszych przebiegniętych metrach ale mogę wybiegać 90 min meczu i dam radę ale czuję dyskomfort, jem mało warzyw więc możliwe, że brak witamin też dokłada swoje 3 grosze do tego
  • Odpowiedz
@Adams_zgr: Na początku też tak miałem. Zlekceważyłem, i za którymś razem nieco przyspieszyłem i... ledwo doszedłem do domu. Bo biec się nie dało. Ty jesteś szczupły, więc natężenie pewnie mniejsze, ale nie olej tego, bo może się nasilić.
  • Odpowiedz
"rozmawiałem z koleżanką, która kończy niedługo medycynę i mówi, "
@Adams_zgr: moja kolezanka ktora studiuje prawo, mowi ze piszczele to syndrom kubusia puchatka, a jesli chodzi o podbrzusze, to byc moze jakis zjedzony kurczak ozyl, i dziobie cie od srodka.
  • Odpowiedz
@sajr: No właśnie, pytanie koleżanki studiującej prawo o problemy zdrowotne a później przekazywanie tej informacji, jest przejawem idiotyzmu. Podobnie jak zmyślanie.
  • Odpowiedz