Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #expanse #exp poradziło sobie bardzo dobrze ze wczorajszym tąpnięciem, które odczuły wszystkie krypto poza btc. Od tamtej chwili użycie sieci expanse spadło o ponad połowę, ale dzisiaj już wróciło do normy i dalej rośnie.
( http://stats.expanse.tech/ )

(link na samym dole) Na wykresie widać , że kurs porusza się wewnątrz trójkąta, który pojawił się od czasu ostatniego szczytu 0.0026 - gdy to ukazało się oficjalne info o wparciu projektu przez MS BitSpark niedługo po tym, jak expanse pojawiło się na MS Azure.

Może być też tak, że będziemy świadkami tradycyjnej formacji ramion z głową po środku co może oznaczać spadek. Sytuacja jest dosyć nie pewna. Z podejmowaniem decyzji lepiej się wstrzymać lub jeżeli ma się stalowe jaja można próbować shortów.

W linku poniżej oznaczyłem trójkąt, duże prawdopodobieństwo, że cena będzie się wahała w zakresie figury aż zbliży się do czubka.

Czy to nadal czas na shortowanie?

Nadal czekamy na konkrety od devów expa (cele, projekty) + jakieś ruchy PR.

Na chwile obecną jest to niezwykle interesująca technologia (expanse), a także bardzo młoda przez co trzeba zachować wyjątkową ostrożność.

Wiele tutaj ma też do powiedzenia cena samego bitcoina, która powoli zmierza do wyjścia trójkąta i pomimo wielu pozytywnych sygnałów ze świata, nie mamy gwarancji, że bitcoin będzie atakował 500$ jak tylko zbliży się do czubka trójkąta. ( myśląc o parze EXP/BTC )

https://www.tradingview.com/chart/7xyw2fkX/
  • 12
@ch00dybcn: obecnie nigdzie - ale już dzisiaj się dowiedziałem że nie którzy uważają shortowanie za uśrednianie:) myląc kompletnie pojęcia. Dzisiaj dyskutowałem z takim jednym:) który myślał że EXP można shortować. Obecnie żadna giełda nie umożliwia shortowania EXP.
@kryptopomocnik: shortowanie = zarabianie na spadkach. Przykład: otwieram pozycję krótką np gdy EXP kosztuje 2 dolary i zamykam gdy kosztuje 1 dolar. Tym samym zarabiam. Np ETH można shortować bo jest na POLO margin trading a dla exp nie można handlować z dźwignią. Na EXP można zarabiać tylko na longu.na pozycji długiej.
@kryptopomocnik Shortowanie to zajmowanie pozycji na krótko tzw. pożyczanie krypto i sprzedaż z zamiarem odkupienia ich taniej z zyskiem więc nie wiem czemu piszesz o dobrym momencie do shortowania expanse jeżeli nie można na żadnej giełdzie wykonywać margin trading na tej parze krypto
@Lopejro: Ja nie rozumiem czemu niektórzy uważają "short" za jednoznaczne z pożyczaniem krypto, przecież można kupić za własne btc. Margin trading tylko potęguje efekt.

Wiem, że nie będę używał więcej tutaj tego terminu na wykop.
@Lopejro: Short to jest gra na spadek, nie musisz pożyczać od nikogo żadnych środków, nie musisz korzystać z lewara, możesz kupić exp za btc potem je sprzedać i czekać aż spadnie i odkupić większą ilość, na tym polega ten wasz margin trading tylko robi to wszystko automat + masz do tego możliwość użycia dźwigni.
@kryptopomocnik: Używaj tego terminu bo jest jak najbardziej poprawny dla każdego rynku finansowego wliczając w to krypto, na takich specjalistów jak @BITmaniak i zapewne jego multikonto @Lopejro to nowe konta znanego nam tu na tagu @Pepeo aka @Amelek aka kilka innych multi. Znany jest z naganiania i robienia ludziom wody z mózgu i inwestowania w najgorsze shitcoiny i zostania ich największym bagholderem.