Wpis z mikrobloga

Mierczki kochane jaki obiektyw do Canona 1200D (APS-C) polecacie do fotografii motoryzacyjnej, bardziej do zdjęć aut z zewnątrz niż wewnątrz?

Zależy mi, żeby był jakiś bokeh, wiec pewnie powinien być jasny. Tylko czy taka stałka 50 mm będzie dobre dla APS-C, czy lepiej coś w okolicy 30-35 mm? Bo coś słyszałem, że na pełnej klatce te obiektywy "widzą" szerzej, niż na APS-C.

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie lub pomysł na niedrogi obiektyw spełniający takie założenia, będę wdzieczny.

Body jeszcze nie kupiłem wprawdzie, może lepiej zamiast tego brać Nikona D3200/D3300 bo tam lepiej z obiektywami?

Hilfe, bo ja zielony w tym temacie.

#fotografia #lustrzanki #motoryzacja #obiektywy #canon #nikon
  • 4
@jarekzzapolski: ja jak jeszcze mialem taki obiektyw i zdarzyło mi się robić foty samochodów to najczęściej jest to około 70-105 jeżeli jest miejsce i 35 bo mam 35 1.8. bardzo szerokie jak 18mm wg mnie sa zbędne bo trzeba blisko podejść i samochód ustawiony pod kątem traci proporcje. niestety w spottingu przyda się często coś i szerokiego na parkingi i coś tele jak sie okaże, że coś przejeżdża :P, nie ma