Wpis z mikrobloga

Hej Mirki.
Zazwyczaj płacę na #aliexpress kartą walutową z Tmobile usługi bankowe, jednak przez pomyłkę zapłaciłam zwykłym master cardem po kursie 3,809zł. Będzie jeszcze jakaś opłata za przewalutowanie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
na pewno nie będzie to wyższa kwota jak miałam kiedyś w mbanku. Brali jakiś procent od transakcji, tam dopiero #oszukujo


@flamesxx: Nawet jeżeli tu nie będzie prowizji od przewalutowania, tak jak w mBanku, to jest bardzo możliwe, że na razie masz zablokowaną kwotę po kursie Mastercard, ale jak blokada zostanie zdjęta i będzie zaksięgowana przez bank, to bank zaksięguje ją już po swoim dużo mniej korzystnym kursie. Nie mam teraz czasu
@flamesxx:
@eshabe: tak będzie dokładnie. Blokują po kursie mniej więcej forex z dnia transakcji a za 3 dni masz po kursie bankowym. Zarabiają na tym zdrowo. Miałem tak z jakimś telefonem. Kupiłem po jednym kursie, wszystko ładnie pięknie, kwotę zablokowali taka jak się spodziewałem na 3 dni, w ciągu tego czasu pech chciał ze dolar skoczył zdrowo i juz obciążyć konto po swoim kursie. Wyszło chyba że 40 zł drożej
W karcie walutowej nie masz opłat od transakcji więc co z tego że kurs Jest brany bez przewalutowania... Transakcja zawsze będzie wyższa niż w walutomacie itp.