Wpis z mikrobloga

Chyba robię to źle...ten oto koleś wbił na tron i wasale no nie przepadają za nim szczególnie. Też mój pierwszy syn nagle zmarł i oto jego potomek wbił na tron - dobrze, że chociaż "dorobił się" syna ;-)

W ogóle mam rozkminę - co uważacie o systemie monarchii elekcyjnej? Bo wydaje się to ciekawa alternatywa - i kusi mnie żeby zmienić obecny system dziedziczenia - szczególnie, że mam sporo potomków (poprzedni władca hmm...sporo spłodził i jego pierwszy syn również - nie zawsze z "prawego łoża"), którzy mają całkiem spoko cechy typu atractive czy strong...ale wyklucza ich obecny system primogenitury.

W ogóle jakkolwiek nadal nie ogarniam w pełni tej gry to uwielbiam ją :))

#ck2
Pobierz Mrboo - Chyba robię to źle...ten oto koleś wbił na tron i wasale no nie przepadają za...
źródło: comment_HyI8aCn1csruRSQRPUuIO8rk33vcHXdy.jpg
  • 5
@Mrboo: zasadniczo to nie pożądanych synów możesz zabijać albo wysyłać na wojnę w jedna stronę lub zrobić z nich klechę. wolna elekcja bardzo szybko może pozbawić Cię władzy. Ja raz spróbowałem i na tron wróciłem gwałtem i przemocą
@Mrboo: Ja we Włoszech jak gram Bolonia, to wygrałem powstanie, żeby wprowadzić taki system, raz było blisko, ale jeszcze mnie nie wybrali... Raz byłem bardzo popularny, król powoli miał się zwijać, bo w końcu już po 60, a ja miałem ledwo 30 lat i taki wuj... Padłem w wieku 31 lat, a mój syn nie cieszył się takim poparciem i przeszło obok nosa...