Wpis z mikrobloga

  • 276
Holenderski #yanosik dogadał się ostatnio ze służbą zdrowia i może namierzyć karetki jadące na sygnale po GPS. W efekcie, jeśli takowa pojawi się w promieniu kilometra od mojego samochodu, aplikacja zaczyna wydawać dźwięki, ekran zmienia się na alarmowy oraz widzę dokładną odległość ambulansu od siebie oraz kierunek, z jakiego nadjeżdża. Bardzo fajna sprawa :)
#holandia
Amfidiusz - Holenderski #yanosik dogadał się ostatnio ze służbą zdrowia i może namier...

źródło: comment_kYVs0kKsWGci071K6TL4jt6K34rH1V8l.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amfidiusz: Tylko pojazdy z uruchomionymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi powinny być na mapie bo nie chciałbym dostać informacji że jedzie karetka a tak naprawdę stoi w korku jak każdy inny. Albo jak się nie da to tylko radiowozy oznakowane.
  • Odpowiedz
  • 0
@MichalQ20: tak właśnie jest obecnie. Tylko karetki na sygnale włączają ten monit. Jednak jeśli policja zdecydowałaby się na współpracę, to twórcy na pewno udostępniliby możliwość włączenia lokacji wszystkich radiowozów, również tych bez sygnału. Sam bym chętnie to włączył, żeby wiedzieć, czy mogę przejechać na żółtym albo czy mogę nagiąć trochę ograniczenie do setki na autostradzie ;)
  • Odpowiedz
@ekanwro: @Amfidiusz: @MichalQ20: Ręczne wprowadzanie takich komunikatów poza bałaganem nie wprowadza nic wartościowego do aplikacji.

Czy sądzicie, że realnie taka opcja coś daje? W mieście w promieniu 1km można obrać kilka lub nawet kilkanaście tras alternatywnych, a co za tym idzie większość użytkowników otrzyma informacje mimo, że nie zobaczy karetki na swojej trasie - raz, drugi uzna to za ciekawe, 5-10 zacznie się irytować, 15-30 będzie
  • Odpowiedz
@Yanosikpl: czy recznie, czy automatycznie, objawy irytacji moga byc podobne. Moim zdaniem byloby to o tyle uzyteczne, aby bardziej nasluchiwac sygnalu, w korku zostawic sobie wiecej miejsca do poprzedzajacego auta, lekko sciszyc radio...
  • Odpowiedz
@ekanwro: ale jednak wypadek, kontrolę drogową można zgłaszać ręcznie

@Yanosikpl: > Czy sądzicie, że realnie taka opcja coś daje? W mieście w promieniu 1km można obrać kilka lub nawet kilkanaście tras alternatywnych, a co za tym idzie większość użytkowników otrzyma informacje mimo, że nie zobaczy karetki na swojej trasie - raz, drugi uzna to za ciekawe, 5-10 zacznie się irytować, 15-30 będzie pisał abyśmy to usunęli.

Zawsze powiadomienia można dostosować do użytkownika, tj. dać mu opcję wyboru "Nie pokazuj nigdy więcej
  • Odpowiedz
@Yanosikpl: czy aplikacja nie może informować tylko o fotoradarze stojacym po mojej stronie jezdni? Na co mi wiedzieć o urzadzeniu robiacym zdjecia samochodów jadacych w drugą stronę?
Druga rzecz - o ile patrol z suszarka gdzies na wsiach może łapać z dwóch stron o tyle na trasie gdzie mamy pas ruchu przedzielony barierkami jest to niemożliwe. Czy aplikacja nie wie z ktorego kierunku nadjezdzam?
  • Odpowiedz