Wpis z mikrobloga

Jeden z niewielu postulatów ograniczający wolny rynek jaki popieram jest zakaz handlu w niedzielę. Wszystkie sklepy poza tymi w których pracują ich właściciele powinny zostać zamknięte.

Jeśli uznajemy chrześcijaństwo za filar naszej cywilizacji, jeśli uważamy się za zwolenników cywilizacji łacińskiej która na piedestał podnosi rodzinę musimy to wprowadzić.

Zupełnie nie przemawiają do mnie argumenty, że ktoś ma czas na zakupy tylko w niedzielę- to znaczyłoby że musiała by taka osoba pracować od poniedziałku do soboty po 14 h dziennie- takich osób nie ma a jeśli są to stanowią wyjątki. Po drugie w dzisiejszych czasach bez problemu można zrobić zakupy w internecie albo najzwyczajniej w świecie poprosić kogoś kto ma wiecej czasu o zrobienie takich zakupów.
Po drugie argument o zmniejszeniu liczby miejsc pracy jest tak samo bez sensowny- każdy z nas musi zakupić X towarów miesięcznie, a więc do ich wyprodukowania i sprzedaży potrzeba tyle samo roboczogodzin niezależnie od tego czy sklepy będą pracować 6 czy 7 dni w tygodniu.
Zapraszam do kulturalnej dyskusji.
#4konserwy #wolnyrynek #korwin
I.....o - Jeden z niewielu postulatów ograniczający wolny rynek jaki popieram jest za...

źródło: comment_BnQI7pttdMtIpR8ghoqt2Dvyy4HZ4ZJ0.jpg

Pobierz

Czy sklepy w niedzielę powinny być zamknięte?

  • TAK 24.7% (747)
  • NIE 75.3% (2276)

Oddanych głosów: 3023

  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ImInLoveWithTheCoco: Nie mam nic wspólnego z chrześcijaństwem, dla mnie to równie dobrze mógłby być wtorek albo środa, ale na pewno jeden dzień w tygodniu powinien być wolny od handlu masowego. To jest jakieś wariactwo, że ludzie zamiast do muzeum czy parku, jadą do centrum handlowego czy supermarketu.
  • Odpowiedz
@Tarec: Nie, wydaje mi się, że być może gdyby przez jeden dzień w weekend sklepy były zamknięte poza dyżurnymi, ludzie by się może nieco opamiętali. Z drugiej strony to jest nierealne w momencie, kiedy w tygodniu ludzie pracują na trzech etatach, żeby na te zakupy w weekend zarobić. Konsumpcjonizm zrobił z ludzi świrów opętanych zarabianiem i wydawaniem pieniędzy. Religia nie ma tu nic do rzeczy. Jak jest kij, to powinna
  • Odpowiedz
@lavinka: Ale nie dostrzegasz tego, że "ludzie by się być może nieco opamiętali" oznacza właśnie "przestaliby żyć po swojemu i zostaliby zmuszeni do życia w sposób, jaki JA uważam za słuszny"? Jeżeli ktoś chce w życiu zarabiać i wydawać pieniądze, to dlaczego chcesz mu wmawiać, że powinien zamiast tego zwiedzać muzea? Bo TY tak uważasz? To jest sednem całej sprawy, że państwo wie lepiej ode mnie co jest dla mnie
  • Odpowiedz
@lavinka: @ImInLoveWithTheCoco: Kim Wy jesteście że mówicie ludziom co mają robić w niedziele? ( ͡º ͜ʖ͡º) Ktoś chce iść do kościoła - niech idzie do kościoła. Ktoś chce iść do muzeum - niech idzie do muzeum. Ale jak ktoś chce pracować, bo nie wiem, potrzebuje pieniędzy, może lubi swoją prace, cokolwiek, to nie może, bo państwo mówi że ma spędzać czas z rodziną
  • Odpowiedz
Jeśli uznajemy chrześcijaństwo za filar naszej cywilizacji, jeśli uważamy się za zwolenników cywilizacji łacińskiej która na piedestał podnosi rodzinę musimy to wprowadzić.


@ImInLoveWithTheCoco: Co ma rodzina do pracy w niedzielę? Bo nie chodzą razem do kościoła, to jest to zło?

Zupełnie nie przemawiają do mnie argumenty, że ktoś ma czas na zakupy tylko w niedzielę- to znaczyłoby że musiała by taka osoba pracować od poniedziałku do soboty po 14 h dziennie- takich osób nie ma a jeśli są to stanowią
  • Odpowiedz
ale otwieramy za darmo muzea w niedzielę, teatry mają duże zniżki


@lavinka: Ale dlaczego zmuszać ludzi do chodzenia do muzeów czy teatrów? Niech każdy robi co mu się podoba. Nie wciskajmy wydarzeń kulturalnych ludziom na siłę. No ale przecież skoro muzea i teatry są otwarte to ktoś tam musi jednak pracować nie?
  • Odpowiedz
Co ma rodzina do pracy w niedzielę? Bo nie chodzą razem do kościoła, to jest to zło?

W naszej kulturze niezależnie od tego czy wierzysz w Boga czy nie niedziela jest dniem szczególnym. Powinien to być czas gdzie rodzina może chociażby razem gdzieś wyjść czy zjeść razem obiad.

Co za bzdura, mnóstwo jest takich osób. Sam swego czasu pracowałem tyle godzin że w soboty po prostu nie miałem siły i wolałem iść na zakupy spokojnie w niedzielę.

No i mi zdarza się tyle pracować, co nie zmienia faktu że takie osoby stanowią wyjatki a nie reguły. Trzeba sobie jakoś poradzić z tym problemem.

o
  • Odpowiedz
@Krs90: Nie zmuszać, tylko dać wybór. Póki co w weekendy wszelkie atrakcje kulturowe są pełnopłatne, nie dziwota, że ludzie idą na darmowy piknik w centrum handlowym. Nie mówię o zamykaniu wszystkiego, ale kiedyś sklepy nie były otwarte w niedzielę i nikt z tego powodu nie umierał.
  • Odpowiedz
W naszej kulturze niezależnie od tego czy wierzysz w Boga czy nie niedziela jest dniem szczególnym. Powinien to być czas gdzie rodzina może chociażby razem gdzieś wyjść czy zjeść razem obiad.


@ImInLoveWithTheCoco: Ale czy ktoś komuś broni takiej aktywności? Czyli jednak rodziny mają gdzieś wyjść... no ale gdzie skoro wszystko zamknięte?

No i mi zdarza się tyle pracować, co nie zmienia faktu że takie osoby stanowią wyjatki a nie reguły. Trzeba sobie jakoś poradzić z tym
  • Odpowiedz