Wpis z mikrobloga

Ale się wkurzyłem. #januszebiznesu

Pisze inżynierkę z #sap i chciałem ściągnąć sobie raport ERP - http://www.raport-erp.pl/formularz.html

Zapraszamy do zamówienia bezpłatnego* egzemplarza.

*Bezpłatny egzemplarz nie jest dostępny dla przedstawicieli firm konsultingowych, producentów i dystrybutorów oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem.


Wypełniłem formularz jako student i wysyłałem chyba ze 3 razy w przeciągu ostatniego pół roku. Cisza. Napisałem u nich wczoraj na FB komentarz, usunęli. Napisałem jeszcze raz, znowu usunięty, zapytałem ponownie i ban.

Napisałem do nich e-maila:

Kilkukrotnie wysyłałem do Państwa formularz w sprawie pobrania raportu ERP, bez odzewu.

Dzisiaj w nocy i rano napisałem o tym na FanPage, moje komentarze zostały usunięte, a profil zablokowany.


Odzew:

Witam Pana,

Panski komentarz nie dotyczyl informacji prasowej opublikowanej na fanpage dlatego tez zostal usuniety. Wystwail go Pan ponownie dlatego tez opiekun fanpage zablokował Panu dostep do omentowabia. Wysylaliamy Panu 3 kritnie informacje na maila iz w celach prac magisterskich inzynierskich itp. nie udostepniamy bezplatnie raportu. Prosze czytac maile. Koszt raportu dla Panskich celow to 750 zl netto.

Z powazaniem


Nosz #!$%@?, raczej nie. Ale macie podbiznes we #wroclaw

#erp #studbaza #bekazpodludzi
  • 13
Kurcze no mają prawo zastrzec sobie w swoim raporcie, że tylko do celów prywatnych i nie wolno wykorzystywać go do w pracach naukowych i publikacjach komercyjnych bez pozwolenia (tudzież opłaty)

Zresztą, udostępnianie musi być określone w jakimś regulaminie, sprawdź czy rzeczywiście jest zapis odnośnie wykorzystywania tego raportu w tych celach, jak nie ma, to pisać sobie mogą w mailach co chcą :) regulamin obowiązuję dwie strony.

Swoją drogą szkoda, że erp-view mają
może dla klienta, ewentualnie potencjalnego klienta systemu ERP, pewnie raport zawiera nie tylko info o produkcie, ale również "propozycje" odnośnie partnerów do których należy się zgłaszać po więcej info ;)