Wpis z mikrobloga

@fervi: wiem, spokojenie :)

BTW. Kto się bawi w to? Każdy wgrywa mc i popierdziela


@fervi: Nie wiem, ale nauka czegokolwiek na pamięć polepsza pamięć ( ) Mózg to mięsień, który trzeba trenować :)
@fervi: Jasne, można mieć podejście jak Sherlock i po prostu uznać pewne informacje za zbędne. Muszę zaznaczyć, że nie czytałem książek, jednak w serialu Sherlok twierdził, że nie wiedział nic o galaktyce czy ruchu w okół słońca, a mimo wszystko był geniuszem, oczywiście fikcyjnym ale zawsze. Jednak jeżeli podejdziemy tak do wszystkiego, czyli podejście "nie ważne zapiszę sobię w telefonie" i niczego nie będziemy próbować zapamiętać to czy nie ograniczamy samych
@Kernel_poza_kontrolo: fajnie jakbyś jeszcze napisał zawsze jakąś ciekawostkę. Na przykład "dzięki komendzie pwd Napoleon wygrał bitwę pod Waterloo albo skąd pochodzi skrót pwd: print working directory – wypisz katalog roboczy. Wtedy ludzie mają większą szansę na zapamiętanie komendy.
Bardzo lubię Basha za pewnego rodzaju możliwości, ale nie cierpię jego składni, to jakieś gówno. Do tej pory jak muszę coś zrobić w pętli while to szukam na google przykładów, bo sam jej nie potrafię napisać :P


@fervi: Z powodu składni sam wolę już w pythonie napisać.