Wpis z mikrobloga

#takaprawda #lewackalogika #teoriespiskowe #ciekawostki

Jestem w najbardziej obecnie dyskriminowanej grupie społecznej: heteroseksualny, biały mężczyzna, żonaty, katolik. Nic nikomu nie mogę powiedzieć bo zaraz mowa nienawieści ale taraz wyliczę ludzi którzy mogą mi bezkarnie napluć w twarz:
- feministki;
- homoseksualiści;
- samotne matki wychowujące dzieci;
- żydzi i arabowie;
- niemcy;
- KOD-owcy;
- wszyscy o kolorze skóry innym niż biały;
- wszystkie inne mniejszości wyznaniowe i seksualne o których nie pamiętam;
- dewianci wszelkiej maści.

Moją rolą jest z---------ć i zamknąć ryj.

Niepostrzeżenie, pomalutku ktoś poprzewracał system wartości.
Ktoś się na mnie po prostu uwziął.
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ripp1337: Polecam otwarcie projektu Open Source bez Code of Conduct, albo zorganizowanie konferencji bez Code of Conduct. Polecam dyskusje z niemieckimi środowiskami zajmującymi się dywersyfikacją ludzi w IT. Argument "Bo Ty jesteś białym heteroseksualnym mężczyzną" jest tak często powtarzany w dyskusjach z tymi ludźmi, że to przestaje być śmieszne. Autentycznie w ten sposób wyklucza się ludzi z rozmowy np. o bezsensownych metodach, które zakrawają o "reverse racism". Byłem też świadkiem, gdzie osoby z tych środowisk skanowały profile fb/twitterowe organizatorom, by zobaczyć, czy czasem nie są szowinistycznymi gnidami. A dyskusje o używaniu słowa "rape" w lighting talku też były poruszające :). Te same osoby walczące o sprawiedliwość społeczną groziły organizatorom, że roześlą maile do wszystkich sponsorów, że są rasistowskimi szowinistami.

Polecam też ten artykuł: http://www.businessinsider.com/diversity-guru-discusses-white-women-2016-2
To jest też "super" organizacja femi-nazistów :) http://geekfeminism.wikia.com/wiki/Geek_Feminism_Wiki
Świetny temat: https://github.com/opal/opal/issues/941, gościa chcą usunąć z projektu ze względu na jego
  • Odpowiedz
@graf_zero: Analiza sama w sobie rasizmem nie jest, ale już wyciąganie pewnych wniosków tak. To znaczy, że można powiedzieć, że obecna pozycja czarnych w społeczeństwie jest spowodowana uciskaniem przez białych i spychaniem ich na margines. To jest bardzo spoko. Ale powiedzenie, że czarni nigdy nie zbudowali znaczącej cywilizacji i być może w genach mają brak zaradności (który mógł zrodzić się z tysięcy lat ewolucji życia w takim klimacie itd) to
  • Odpowiedz
Analiza sama w sobie rasizmem nie jest, ale już wyciąganie pewnych wniosków tak. To znaczy, że można powiedzieć, że obecna pozycja czarnych w społeczeństwie jest spowodowana uciskaniem przez białych i spychaniem ich na margines. To jest bardzo spoko. Ale powiedzenie, że czarni nigdy nie zbudowali znaczącej cywilizacji i być może w genach mają brak zaradności (który mógł zrodzić się z tysięcy lat ewolucji życia w takim klimacie itd) to już jest rasizm
  • Odpowiedz
@graf_zero: Niekoniecznie, bo Azjaci stworzyli potężne cywilizacje. :)

Jeśli nie genetyka, to gdzie leży przyczyna tego, jak wygląda Afryka w porównaniu do reszty świata? Bo źli biali ją skolonizowali i wykorzystywali czarnych? Ja nie wykluczam tego, że wzięło się to z klimatu, w końcu wiadomo że bardzo warunkuje on rozwój społeczeństwa. Tylko że w takim przypadku jest to efekt tysięcy lat ewolucji i nie wyprze się tego od razu wrzucając
  • Odpowiedz
@dunkey: Tzn. nikt się nie ugiął, ale jest grupa ludzi ze środowisk LGBT, która wzięła sobie za cel dywersyfikacje IT. I robią to w taki sposób, że nóż się w kieszeni otwiera. Specjalne stanowiska, takie jak "diversity mager" albo "equality and diversity officer" są stwarzane w USA, gdzie serio przyjmuje się ludzi do pracy na zasadach parytetu - i jak jesteś tym słynnym "białym heteroseksualnym mężczyzną" to masz gorsze szanse,
  • Odpowiedz
@zerozero7: Tacy ludzie żyją z konfilktów i wmawianiem społeczeństwu, że jest niewystarczająco tolerancyjne. Dasz palec to wezmą rękę. Tak samo jest z czarnymi aktywistami w USA, którzy żyją z konfilktów rasowych. Ugięcie się rozumiem porpzez tworzenie takich stanowisk o których mówisz, bo domyślam się, że na tym się to nie skończy. Tak jak na uniwersytetach w USA, gdzie musi być odpowiedni procent czarnych, przez co często biali uczniowie, z lepszymi
  • Odpowiedz
@IMINT_WAR: Ależ głupoty piszesz. Spotkało cię w życiu codziennym takie dyskryminowanie? Czego nie możesz robić, co mogą robić inni? Masz pełnie praw z których bez krępacji możesz korzystać, a i tak próbujesz zrobić z siebie społecznego pokrzywdzonego kalekę.
  • Odpowiedz
Zamiast faktycznie pomagać im wejść w społeczeństwo poprzez danie do ręki wędki, to traktuje się ich jak upośledzonych którzy w środowisku wolnorynkowym po prostu nie dadzą sobie rady.


@dunkey: Dlatego lubię żyć w Polsce - tutaj nawet środowiska feministyczne w IT bywają rozsądne, i zwyczajnie tworzą warsztaty dla kobiet, gdzie dziewczyny uczą się np. Railsów lub Pythona/Django. Nie ma żadnych parytetów, zmieniania świata ustawą, jest solidna praca u podstaw -
  • Odpowiedz
@dunkey: Zmienność genetyczna wewnątrz rasy czarnej jest większa niż pomiędzy "czarnymi" a "białymi".

A głównym powodem dla którego to Bliski/Środkowy Wschód a potem Europa podbiła świat - to geografia.
Co prawda teoria jest dość uproszczona ale się zasadniczo zgadza.
Wszystkie, poza ryżem, istotne rośliny ziarniste, z ziarnem sensownej wielkości, pochodzą z rejonu żyznego półksiężyca.
Podobnie wszystkie zwierzęta użytkowe - co dają mięso, mleko, skóry, również
  • Odpowiedz