Wpis z mikrobloga

Update 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od ostatniego czasu troszkę zmian.

1. Odpadł mi mój wspólnik. Niestety problemy ze zdrowiem, także muszę radzić sobie na tę chwilę sam.

2. Maszyna do cięcia plazmowego w dalszej fazie testów i przeróbek. Na tę chwile rysuje flamastrem różne kształty. Pracuje nad czujnikiem położenia narzędzia w osi Z, tak aby automatycznie dojeżdżał do materiału i podnosił się o zadaną wysokość.

3. Z powodu punktu nr.1 zmuszony jestem zmniejszyć wymiar hali do której się przymierzam. Na obecną chwilę planuję wybudować coś w rozmiarze 12x5x3,5 metra, a w przyszłości dokładać kolejne segmenty i rozbudować warsztat.

4. Szukam także, kogoś kto wykona dla mnie projekt takiej hali. Jestem po wstępnych rozmowach z jednym facetem, ale czekam na wycenę tego co oczekuje.

5. Wpadłem na ciekawy pomysł budowy ścian i ocieplenia w jednym. Zamierzam zrobić maszynę do rozdrabiania styropianu, dzięki której zmielę odpady PS. Następnie zmieszam to z betonem. Taką mieszaniną wypełnię przestrzenie pomiędzy podporami. Aktualnie szukam informacji co do proporcji tego tworzywa:) Następnie natryskowo nałożę tynki i powinno mieć to ręce i nogi. Budowlańcem nie jestem, ale konsultuję ten temat z odpowiednimi ludźmi.

6. Jestem także po wstępnych rozmowach z facetem od robót ziemnych. 90zł/h pracy z dojazdem na miejsce w cenie. Muszę jeszcze dostać pozwolenie na wycinkę kilku drzewek na działce,

7. Dostałem pisemko z gminy, gdzie na 10 stronach jest napisane czego nie wolno mi budować na tej działce. Na szczęście to co zamierzam robić jest OK :)

Zapraszam do obserwowania tagu #metalworks

#biznes #ama #skrawanie #firma #malowanie #spawanie

@HerhontMistrz @piorek_upiorek @bas_daniel, @darek-jg, @Kolelo, @jormungand87, @c3l3r1on, @ShadowS, @Member, @KeyserSoze, @Wyrewolwerowanyrewolwer, @Bramborr, @Hank_Stinson, @udgz, @pszemo98, @jmwaj, @KocieJaduo, @adi100_99, @Jendrazzz, @mirk, @MrNice, @Xboczek, @Sojuze, @dasistfubar, @Sneakerro, @Gamec, @madox, @8tab, @borntobetroll, @Volto12, @perush, @cyckidupa, @DobryProgramista, @Bydlaczek, @kamil995, @Fifeq3, @Jukebox, @messerschmitt, @Arthizo, @Qracz3k, @Mooty, @dzielus, @Weber, @twittbit, @BladyJezy, @Piotr--K, @lewitujace_sznycle, @syberius, @ippawel, @CkFan, @Talar_, @Haz111, @P_F_, @NullPointer, @Piterro, @M_Zientarski, @headhunter13, @Detonator, @dreadd, @borot, @Amico, @Keybowsky, @woj_an, @tomekswk, @Piotrek05, @Godziu73, @Przemysl, @el_nino123, @adikulus, @najman, @gumis1206, @rozbojnikalibaba, @nicniezgrublem, @izka_pyzka, @The_Only_Right, @Dziki_wieprz, @Shivaa, @wilqu88, @Masturbatman, @mudmen, @WiernyUfoludek, @KonstantyJanZahorowski, @hufosterex, @pawjan, @sooner, @CZESCJESTEMPRZEMEK

@darek-jg, @jrs2, @DobryProgramista, @bas_daniel, @messerschmitt, @kaef, @damiandod
  • 10
Z ta plazmą to nie będzie łatwo, tak naprawdę masz tam 3 wysokości pracy ktorymi maszyna operuje. Najpierw schodzi nisko żeby zajarzyc łuk, potem się podnosi żeby bezpiecznie dla dyszy przebić blachę a potem opada nizej zeby uzyskać lepsza krawędź. Łatwo nie będzie.

Zamiast kombinować z jakimś biednym betono-styropianem proponuje albo ściankę z betonu komorkowego i pozniej docieplic.
@MetalWorks:Mam kilka pytań jeśli można
1. W jakim rejonie Polski masz tą firmę?
2. Czy już masz założoną firmę czy czekasz na godzinę x jak już wszystko będzie gotowe? Jaki sposób rozliczenia wybrałeś?
3. Zamiast budować halę czy na początek nie będzie lepiej wynająć (pytałem się kiedyś o ceny, 11zł/m2)?
4. Budujesz maszyny (ploter i inne proste konstrukcje) sam czy ktoś Ci pomaga?
5. Jeśli chodzi o tokarki i frezarki (obróbka