Wpis z mikrobloga

Motomirki, w przyszłym tygodniu zabieram się za ogarnianie mojej kawy do nowego sezonu, chciałabym też wymienić płyn hamulcowy i do chłodnicy. I tak jak z tym pierwszym nie mam problemu, tak nie mogę znaleźć informacji na temat tego ile chłodziwa wchodzi? Czy może ktoś wie? Kawasaki GPZ 500s (1995) here. No i pytanie drugie, wyczytałam na forum że nie ma znaczenia czy kupię płyn samochodowy czy motocyklowy do chłodzenia, czy to prawda? #motocykle #motoryzacja #moto3miasto
  • 22
@easyrideress: a co za problem spuscic caly i zalac nowy? majatku nie kosztuje. a co do roznicy. Motocykl zagrzewa sie do wiekszych temperatur. Najlepiej kupic dedykowany (np motul motocool) temp wrzenia ma 130C. Ja jak wymienilem chlodziwo to mega pomoglo, a moj sprzet ma tendencje do grzania sie przy predkosciach miejskich
@Stitch: ja się na tym kompletnie nie znam,:( ale przynajmniej na tym forum pisało, że ten samochodowy w 107 wrze, ale że inaczej się na to patrzy z powodu różnicy ciśnień i, że np, normalna woda nie wrzałaby w motocyklu w 100 stopniach..? Ale nie wiem czy wierzyć, dlatego pytam też tu :)
@Stitch: gadasz teraz jak poturbowana ges, sa 2 typy plynow glikol etylenowy i propylenowy, ten pierwszy ma wyzsza temp wrzenia, a ten 2 jest nieco bardziej skuteczny w nizszych temp bo glikol propylenowy sie nie krystalizuje a gestnieje
@PMV_Norway: a teraz piszac tego posta odpowiedz sobie przy jakich temperaturach jezdzi sie motocyklem i jakie temperatury osiaga motocykl, a jakie auto. Bo dla auta 100C to duzo, dla motocykla nie bardzo ;)
@Stitch: chodzi o to ze upierasz sie przy plynie motul, wystarczy poszperac, sa tansze plyny ktore wrza w 180°C
Zreszta i tak bedzie mieszal z woda demineralizowana, wiec wydatek to niewielki
Ja kupilem teraz jakis o wysokim wspolczynniku wrzenia i z bani mam na 2 lata :)
@PMV_Norway: nie upieram, ot tylko jest dedykowany do motocykli i jesli sie nie zna to taki bedzie najlepszy, bo kupi go w motocyklowym i nie bedzie musiala sie glowic i szukac blablabla...
@PMV_Norway: w sensie blablabla chodzilo mi o to, ze nie bedzie musiala szukac informacji jak odpowiednio dobrac itp. Oczywiscie sie z Toba zgadzam, ze sa inne, tansze itp. Ja tylko podalem najszybsze i najprostrze info :D
@easyrideress: nooo samego koncentratu sie nie wlewa, bo zmienia wlasciwosci, sam glikol etylenowy zamarza w stosunkowo niewielkiej temp. ok -11.5°C wiec miesza sie go z woda, bo wtedy wbrew pozorom zamarza w nizszej temp.
Ale idz wiec kobieto do sklepu moto i kup gotowizne
@easyrideress: No i nie bedzie trzeba sie glowic co i jak kupowac szukac odpowiednich i jeszcze mieszac, zastanawiac sie czy 2:1, 1:1, czy 1:2 a moze jeszcze inaczej.
albo usmiechnij sie ladnie to kolegi co ujezdza motocykle i bez szemrania ci pomoze :)
No i czekamy na wrzutki :)
@Stitch co ty na to? Wydaje mi sie pomysl jako trafiony