Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie przetoczyło się wiele negatywnych opinii z oceną pracy moderacji na Wykopie, więc jestem Wam winna kilka słów wyjaśnienia.

Jako osoba odpowiedzialna za moderację wielokrotnie uczulałam moich współpracowników, że nie powinni być sędziami we własnej sprawie. Teraz gdy sprawa dotyczyła mnie bezpośrednio nie udało mi się zachować odpowiedniego dystansu.

Nie wstydzę się swoich zdjęć ani komentarzy, które powstały na długo przed tym jak zaczęłam pracować w Wykopie. Wiem, że niektórych te treści mogą drażnić, ale przeszłości nie zmienię.

W całym tym zdarzeniu największym moim błędem było to, że okazałam się sędzią we własnej sprawie i za to muszę Was przeprosić. Nie powinno mieć to miejsca. Przepraszam.

Myślę, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest odsunięcie się w cień i pozostawienie moderacji innym osobom.

Zdradzę Wam, że w najbliższym czasie Michał przedstawi pomysł na nowy system moderacji, który w zamyśle opierał się będzie głównie na przejrzystej liście powodów zgłoszeń, widocznej i dobrze uzasadnionej decyzji moderatora, a także większej współpracy moderatorów w kontrowersyjnych sytuacjach.

Mam nadzieję, że te najbliższe zmiany doprowadzą do tego, że będziemy mogli skupić się na ciekawych znaleziskach, a nie na aferach.

#oswiadczenie
  • 478
  • Odpowiedz
@Elfik32: "Nie wstydzę się swoich zdjęć ani komentarzy, które powstały na długo przed tym jak zaczęłam pracować w Wykopie. Wiem, że niektórych te treści mogą drażnić, ale przeszłości nie zmienię. " - czyli jeśli ktoś da linka do tych zdjęć albo przypomni Twoje teksty, m.in. o spermie, która Cię odmładza, to nie dostanie bana?
  • Odpowiedz
@Elfik32: miło, że przepraszasz tylko nadal nie wiadomo "za co" przepraszasz, strasznie to jakieś polityczne i "na około"... Jeżeli Michał Ci nie zabronił pisać o tym: banowałaś Ty, czy inni moderatorzy na siłę "bronili" honoru kobiety? W każdej tego typu zadymie, gdzie jest np. kobieta i kilku mężczyzn głównym prowodyrem bywa właśnie kobieta "w białych rękawiczkach".
  • Odpowiedz
ja #!$%@?... w końcu napisała coś sensownego i co powinna była zrobić już dawno, a wykop oszalał ze szczęścia, ona i tak sobie będzie pracować dalej tylko już może się nie będzie odzywać, a przynajmniej jako elfik
  • Odpowiedz
@fontana666: Zapewne tak, lecz lepsza taka szczerość niż żadna. Wielu i pod przymusem by się na nią nie zdobyło. W życiu podejmujemy wiele pochopnych decyzji (spójrz na FB, NK na zdjęcia, komentarze ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy, że za 5, 10 lat one dalej będą na tych portalach, mimo iż życie zmieniło ich poglądy). Wypominanie przeszłości (zwłaszcza z młodych lat) jest chamską, nieczystą zagrywką, która zasługuje na pogardę, niezależnie
  • Odpowiedz
Błędy popełnia każdy lecz nie każdy potrafi się do nich przyznać i je naprawić więc wykopując to oświadczenie i w oczekiwaniu na zmiany.... żegnam cyckowo-zbożowo-betonową aferę...
  • Odpowiedz
Co prawda zajęło to trochę czasu, ale brawo za przyznanie się do błędu (i mam nadzieję słusznego i godnego poniesienia konsekwencji)

A wykopowiczom gratuluję uporu w walce i zwycięstwa.

Przydałoby się potwierdzenie słów @elfik32 ze strony @m__b a później powrót do normalności i oczekiwanie na zmiany.
  • Odpowiedz
Jeden z moich pierwszych i chyba ostatnich komentarzy w sprawach administracji wykopem. Porażka na całej linii, przeprosiny nie nie dadzą i już nic nie zmieni tego, jakie zamieszanie powstało przez wasze działania. Każdy a administracji mówi co innego, każdy broni tylko siebie. Wybaczcie, ale na moje oko - taka administracja jest gówno warta
  • Odpowiedz