Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie przetoczyło się wiele negatywnych opinii z oceną pracy moderacji na Wykopie, więc jestem Wam winna kilka słów wyjaśnienia.

Jako osoba odpowiedzialna za moderację wielokrotnie uczulałam moich współpracowników, że nie powinni być sędziami we własnej sprawie. Teraz gdy sprawa dotyczyła mnie bezpośrednio nie udało mi się zachować odpowiedniego dystansu.

Nie wstydzę się swoich zdjęć ani komentarzy, które powstały na długo przed tym jak zaczęłam pracować w Wykopie. Wiem, że niektórych te treści mogą drażnić, ale przeszłości nie zmienię.

W całym tym zdarzeniu największym moim błędem było to, że okazałam się sędzią we własnej sprawie i za to muszę Was przeprosić. Nie powinno mieć to miejsca. Przepraszam.

Myślę, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest odsunięcie się w cień i pozostawienie moderacji innym osobom.

Zdradzę Wam, że w najbliższym czasie Michał przedstawi pomysł na nowy system moderacji, który w zamyśle opierał się będzie głównie na przejrzystej liście powodów zgłoszeń, widocznej i dobrze uzasadnionej decyzji moderatora, a także większej współpracy moderatorów w kontrowersyjnych sytuacjach.

Mam nadzieję, że te najbliższe zmiany doprowadzą do tego, że będziemy mogli skupić się na ciekawych znaleziskach, a nie na aferach.

#oswiadczenie
  • 478
@elfik32 Gratuluje spokoju. Stanowisko powinno zostac zachowane. Nie widze powodow do odejscia. Teraz jest Pani na podwojnym widelcu. Wszyscy obserwuja wiec jestem spokojny o moderacje.

Jedyna zmiana na Wykopie ktorej bym chcial to to, zeby znalezisko bylo widoczne np. przez 3 dni niezaleznie od ilosci minusow. Np. 10 plusow i 20 minusow i po znalezisku a czesto jest to typwa manipulacja np. Neurotopy czy innych grup interesow, ktore chybcikiem zakopuja niewygodne dla
Wykop byłby (będzie) zajebistą stroną, tylko trzeba byłoby wprowadzić jakieś ograniczenia dla gimbazy której na wykopie jest plaga. Nie mają co robić z wolnym czasem to bawią się w bogów (zakop, wykop)i wykopują na ślepo często nawet debilne znaleziska... Albo wprowadzić test, jeśli ktoś go nie będzie potrafił uzupełnić poprawnie nie zostanie użytkownikiem (rozmarzyłem się :) )
No w końcu. Lepiej późno niż wcale. Od początku chodziło o te przeprosiny oraz o podjęcie jakichś ruchów ze strony administracji w kierunku określenia przejrzystych zasad moderacji. Pozdrawiam.
@Elfik32: szkoda tylko, że to wszystko się dzieje gdy administracja została postawiona przed ścianą. Tak naprawdę to oni zawinili, gdyż zarządzają wykopem. Ta cała afera jest wynikiem ich niekompetencji. Nie potrafili przewidzieć takich rzeczy mimo, że od dawna błędy były im wskazywane. To co robią teraz to próba wyjścia z twarzą, tylko czy nie za późno? Wykop za pewne przetrwa i wróci do normy ale smród pozostanie.
@Elfik32: szkoda tylko, że to wszystko się dzieje gdy administracja została postawiona przed ścianą. Tak naprawdę to oni zawinili, gdyż zarządzają wykopem. Ta cała afera jest wynikiem ich niekompetencji. Nie potrafili przewidzieć takich rzeczy mimo, że od dawna błędy były im wskazywane. To co robią teraz to próba wyjścia z twarzą, tylko czy nie za późno? Wykop za pewne przetrwa i wróci do normy ale smród pozostanie.
@Elfik32: Dobra to teraz napiszę wam bez PR`u co napisała Elfik.

Nie powinnam być sedzią we własnej sprawie ale byłam, bo wiedziałem że nic mi nie grozi.

Nie wstydzę się swoich zdjęć ani komentarzy co nie przeszkodziło mi banować tych którzy je cytowali.

W całym zdarzeniu moim największym błędem było myślenie że znowu wszystko przejdzie bez echa.

Będę moderować w końcu i tak moderacja jest niejako utajniona.

Michał coś tam obiecał
@Elfik32: szkoda tylko, że to wszystko się dzieje gdy administracja została postawiona przed ścianą. Tak naprawdę to oni zawinili, gdyż zarządzają wykopem. Ta cała afera jest wynikiem ich niekompetencji. Nie potrafili przewidzieć takich rzeczy mimo, że od dawna błędy były im wskazywane. To co robią teraz to próba wyjścia z twarzą, tylko czy nie za późno? Wykop za pewne przetrwa i wróci do normy ale smród pozostanie.
@Elfik32: Bardzo dobrze, że się odezwałaś jednak za błędy, które popełnimy prędzej czy później musimy zapłacić i to bez drogi na skróty, kiedyś w życiu też popełniłem jeden błąd, który ciągnął się za mną przez lata w jednej chwili wszystko, na co ciężko pracowałem okazało się to bez sensu dlatego ci, którzy szydzą na twoich błędach nie wiedzą sami co ich jeszcze może tak naprawdę spotkać.

Ale fakt faktem administracja i
@rasguanabana: @beldasik: A dla mnie cała sytuacja z Elfikiem nie była w żaden sposób wykorzystywana jako narzędzie lub cel całej afery. W pewnym momencie administracja przegięła przysłowiową pałę, miarka się przebrała i szklanka w końcu pękła, bo zbierają sobie od kilkunastu miesięcy chowając za każdym razem głowę w piasek.

Summa Summarum wykopowicze się zmobilizowali i dodając znaleziska o treści zbożowej/betonowej pokazali, że to właśnie MY jesteśmy siłą napędową tego serwisu
@Elfik32: mimo wszystko wyszłaś z tej afery obronną ręką i z klasą. Gratuluje. Rewolucjoniści wygrali, możecie już przestać spamować betonem i zbożem. Wznówcie akcję jak nie bedzie obiecanego nowego stystemu moderowania
@Elfik32: "Nie wstydzę się swoich zdjęć ani komentarzy, które powstały na długo przed tym jak zaczęłam pracować w Wykopie. Wiem, że niektórych te treści mogą drażnić, ale przeszłości nie zmienię. " - czyli jeśli ktoś da linka do tych zdjęć albo przypomni Twoje teksty, m.in. o spermie, która Cię odmładza, to nie dostanie bana?
@Elfik32: miło, że przepraszasz tylko nadal nie wiadomo "za co" przepraszasz, strasznie to jakieś polityczne i "na około"... Jeżeli Michał Ci nie zabronił pisać o tym: banowałaś Ty, czy inni moderatorzy na siłę "bronili" honoru kobiety? W każdej tego typu zadymie, gdzie jest np. kobieta i kilku mężczyzn głównym prowodyrem bywa właśnie kobieta "w białych rękawiczkach".
ja #!$%@?... w końcu napisała coś sensownego i co powinna była zrobić już dawno, a wykop oszalał ze szczęścia, ona i tak sobie będzie pracować dalej tylko już może się nie będzie odzywać, a przynajmniej jako elfik