Wpis z mikrobloga

@amarantowy: zależy od skomplikowania strony generalnie, jakiś wordpress to sam nie wiem czy bym się jakoś mocno bawił. ale jak robie taki klasyczny projekt od podstaw to zawsze:

podstawy (webpack, css, ES6+async/await):
webpack
babel-loader
babel-preset-es2015
babel-preset-stage0
babel-polyfill
sass-loader

frameworki:
moim ulubionym jest vue + vue-router

biblioteki:
moment - obsługa czasu
lodash - wiele użytecznych narzędzi
bluebird - podmienia oryginalne Promise, lepsze pod tym względem że rzuca errory nawet jak nie .catch()
  • Odpowiedz
@larvaexotech: Chce to zrobić z użyciem wordpressa bo robie 2 komercyjne projekty w firmie, a że jestem odpowiedzialny za technologie i chce się czegoś nauczyć to postanowiłem zrobić to po bożemu.
Tylko wybór narzędzi jest taki, że ja #!$%@? ;)

Chciałbym użyć react bo jest dobry dostęp do api wordpressa. Co jeszcze obowiązkowo oprócz webpack/sass na start? Wybacz, że męczę.
  • Odpowiedz
@amarantowy: bez moment i lodash praktycznie się nie ruszam. babel to również podstawa bo ES5 ssie w porównaniu do ES6. async/await to kwestia tego czy jest Ci to potrzebne, ja używam ale to feature który pokazuje moc dopiero w backendzie node.js. jak używasz promise to bluebird uczyni Twoje życie łatwiejsze.

co do reacta trudno mi się wypowiadać bo nie korzystam i nie wiem jaka biblioteka wspomagająca jest teraz na topie, był
  • Odpowiedz
@amarantowy: Nie stawiamy strony na wordpressie...

Serio, wordpress od strony kodu to jakieś wielkie gówno i dłubanie w tym może powodować raka. Niestety, nikt tego nie przepiszę, tak żeby to jakoś wyglądało bo nie zapewni wstecznego wsparcia dla tej hordy pluginów które powstały.
  • Odpowiedz