Wpis z mikrobloga

@MrFruu: Najśmieszniejsze jest to, że im dalej w las, tym mniej książek. W techbazie ja już tez się nie #!$%@?łem w tańcu, książki kupiłem tylko w 1 klasie, później powiedziałem tacie żeby se browary kupił za tą kasę, bo w ciągu roku z wszystkich książek skorzystałem może ze dwa razy. Kupowało się tylko to co niezbędne (zbiory zadań) i to jeszcze na dwóch, era smartfonów, czytników, laptopów, wszystko miałem w jpg.
@MaKor: Książek moim zdaniem jest coraz więcej, ale nasze już wyuczone cwaniactwo wie które są ważne a które nie.

A co do jedynek to się zgadzam. Jeszcze niedawno jak byłem w liceum babeczka stawiała bańki za to że ktoś lektury nie przyniósł - nie mowie już o przeczytaniu xDD
@MrFruu: Zadania domowe to nie tylko zeszyty ćwiczen, bardzo często też osobno dyktowane do zeszytu. Zresztą, odnalezienie odpowiedniego fragmentu też jest przydatne np. w kontekscie czytania ze zrozumieniem. Z czym bardzo wiele osób ma problem w dorosłym życiu.
@MrFruu: już nie przesadzajmy i nie róbmy z dzieci kalek. Mogą nosić smartfony, tablety, playery, konsole to i książki mogą nosić. Kiedyś miałeś twardy prostopadłościan zwany tornistrem - teraz są plecaki, plecakowalizki, torby, torebki, do wyboru do koloru. Niech nic nie robią, niech od małego uczą się, że w życiu jest lekko, na pewno im to pomoże w dorosłym życiu.
Jak byłem mały to nosilem wszystkie ksiązki z tygodnia w plecaku bo mi sie wypakowywac nie chcialo, moze ten robi tak samo :P?


@MilusiMisio: Dokładnie. Jak zaglądam do tornistra mojego pierwszaka to oprócz jednej czy dwóch książek to nosi jakieś albumy z kartami z piłkarzami i inne gówna przez co plecak jest 2-3 razy cięższy niż mógłby być gdyby nie nosił zbędnego balastu.
@MrFruu: w tym temacie najbardziej mnie irytuje fakt, że oni muszą zarabiać na nowych podręcznikach. NIEEE NIE MOŻESZ ODKUPIĆ OD KUMPLA Z WYŻSZEJ KLASY ALBO Z ALLEGRO, MUSZĄ BYĆ NOWE, WYDANIE 34.B ROCZNIK 2016 POPRAWIONE, CO Z TEGO, ŻE POPRAWILI TYLKO JEDNĄ LITERÓWKĘ I ZAMIENILI DWA ROZDZIAŁY MIEJSCAMI TRZEBA KUPOWACZ NOWE.

WSiP i inne sobie przyklepali biznes na lata, bo podręczniki od 15 lat te same, zmieniają tylko okładki i kolejności
@MrFruu: Jestem teraz w gimnazjum i powiem tyle ze nosze tylko ćwiczenia i niektóre podręczniki, jakbym mial wszystkie książki nosić to bym się chyba zabił. Grube księgi do każdego przedmiotu. No i sie umawiamy kto nosi do czego, jak ktoś siedzi ze sobą xD
Dziewczynka, którą uczę niemieckiego, opowiadała mi, że ma w klasie parę biednych osób, których nie stać na podręczniki


@kamila-rodowicz: dlatego wszedł program "darmowy podręcznik" który ma (miał, bo ma być likwidowany) docelowo przenieść obowiązek dostarczenia (od podstawówki do liceum włącznie) książek na szkołę (a szkoła mogła za grosze kupić podręcznik z ministerstwa albo na rynku - wolny wybór, dla ucznia ma być bezpłatny i tyle)