Wpis z mikrobloga

@AllOver: toczę z żoną batalię o kolor dachu, ja obstawiam szary, ona ceglasty czy jak to inaczej nazwać. Na kolor tynku przyjdzie jeszcze czas, choć faktycznie, mógłby być trochę jaśniejszy.
  • Odpowiedz
@murarz13: no i jak idzie? Bo u mnie ciężko, choć trzymam się twardo.

Tym obrazkiem obaliłem teorię, że potem należy dobierać dodatki pod kolor dachu żeby wszystko wyglądało ładnie i nie było "smutne" (wykończenie podmurówki, wykończenia przy oknach).

Obecnie czekam na kolejną teorię do obalenia.
  • Odpowiedz
@apaczacz: moim zdaniem szary bardziej pasuje do nowoczesnego, a ten dom (dodatki) są bardziej w stylu klasycznym. Np. na archonie często mają dwie stylizacje (nowoczesny oznaczają literką N) więc można porównać.
My mamy szary (dokładnie nazywa się to antracyt), stolarkę ciemny orzech, a balustrady też ciemnoszare i generalnie w tym kierunku będziemy celować. Tynku, tzn. koloru jeszcze nie mamy, ale będzie biały lub prawie biały.
  • Odpowiedz
@apaczacz: Weź też pod uwagę, że górne piętro tego domu to praktycznie strych. Jeśli znajdują się tam sypialnie to w lecie przekichane. Czerwone dachówki w słońcu rozgrzewają się tak że można herbatę parzyć, a co dopiero czarne. Jak wybierzesz czarny to postaraj się o bardzo dobrą izolację termiczną, a nawet klimatyzację (=Niebotyczne koszty prądu)
  • Odpowiedz
@stassma: podobno jeśli jest dobrze wykonana izolacja termiczna to kolor dachu nie ma większego znaczenia dla nagrzewania się poddasza (podobno, bo wiedzę opieram na przeczytanych artykułach). To nie będzie kolor czarny tylko grafitowy czy tam inny jasny szary.
  • Odpowiedz
@apaczacz: Piszę trochę z doświadczenia. Mam w domu strych i ceglaną dachówkę. Pod tym 40 cm wełny mineralnej i powiem Ci, że wystarczy słoneczny dzień (i nie mówię tu o upale 30+) i długo nie da się w tym pomieszczeniu wytrzymać, a strych duży 11 m x 5 m skos pół metra do podłogi więc nie powinno być upalnie, a jest. Podczas budowy budowy dachu zwróć szczególną uwagę na jak
  • Odpowiedz