Wpis z mikrobloga

Na fali ostatniego hejtu na #taxi. Wczoraj w #olsztyn zamówiłem sobie Green Taxi, przez internet, zaznaczając żeby był na pokładzie terminal. Standardowo dostałem SMS jaki samochód jedzie i za ile będzie, ale tym razem w smsie był też link który prowadził do mapy gdzie w czasie rzeczywistym było pokazane gdzie jest moje taxi. Jeszcze szacowanie kosztu trasy, podpięcie karty i mamy drugiego #uber. Zastanawia mnie tylko jak małe korpo daje rade coś takiego wprowadzić, a w stolicy nawet nie mogłem się w 2 korpo doprosic terminalu...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kwiateusz: Elf w swojej aplikacji też pokazuje gdzie jest taksówka.
Na Greena się kiedyś obraziłem jak za zajęcie bagażnika niedużym flight casem w kombi kazali mi dopłacić 10 złotych (dzień wcześniej większy case zmieścił się na tylnym siedzeniu a kierowca jeszcze pomógł mi go wyciągnąć).
  • Odpowiedz
@kwiateusz: Green nie liczy czasem za czas, nie za kilometry? Kiedyś policzyli mnie dużo więcej niż inna firma taxi na tej samej trasie, jedyna różnica, to wybitna czerwona fala gdy jechałam z Green. nie pamiętam niestety tej drugiej firmy, ale oni dla odmiany mieli niewielki ból d--y o kota w transporterze i płatność kartą. Nie był to Elf.
  • Odpowiedz
@isilien171: wszystki taksówki licza droge i czas, za wiki:

System pojedynczy naliczania opłaty S (ang. Single Application of Tariff).

Opłata naliczana jest z wykorzystaniem taryfy drogowej albo taryfy czasowej w zależności od prędkości z jaką porusza się taksówka w porównaniu do prędkości granicznej równej ilorazowi wartości taryfy czasowej przez wartość taryfy drogowej. Dla prędkości taksówki większej od prędkości granicznej opłata jest naliczana z drogi a w przeciwnym przypadku z czasu.
  • Odpowiedz