Wpis z mikrobloga

@Gavroche: Masz coś oprócz tych idiotycznych "guzik prawda", wcale bo nie, nie masz racji, pitolisz swoje itp.? Bo póki co to nie przedstawiłeś absolutnie żadnego sensownego wytłumaczenia, mylisz podstawowe rzeczy i mówisz, co Ci się wydaje. Serio linkujesz mi transport bierny? Serio? Mitochondria do transportu ATP i ADP potrzebują specjalnych tranzlokaz, które, szok, występują w mitochondriach. Jakbyś miał rację to byś mógł w chwilę odesłać mnie do translokaz znajdujących się
  • Odpowiedz
@phogel:
Żadne docinki, proste stwierdzenie faktu.( ͡° ͜ʖ ͡°)

A meritum dawno już było, tylko nikt nie zajarzył, bo "tego nie ma w najnowszych publikacjach w języku anglosaskim".( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wykop jest spoko.
  • Odpowiedz
@MariuszEm: Mea culpa, skrótowo pisałem i tymi lipidami się szczególnie nie zajmowałem.
@Gavroche: A co powiesz o erytrocytach lamy?

W sumie świetnie się wyłożyłeś. Teraz czas na zamknięcie tej niegodnej rozmowy. Ale zachowajmy chronologię.

Nie masz racji. Jedynie piszesz, że masz rację, nic innego nie napisałeś. Zero meritum, zero źródeł, zero informacji. Sama gównoprawda, nieprawda i
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: Mógłbyś polecić jakieś tytuły książek dla laika (z podstawową wiedzą o biologii i chemii), który chciałby się dokształcić żeby móc samemu weryfikować to co ludzie piszą w internetach?
Szczególnie fajnie by było jeśli miałyby też związek ze sportem, ale nie jest to konieczność.
Póki co przeczytałem tylko Exercise Physiology Integrating Theory and Application - W.J. Kraemer, S.J. Fleck, M.R. Deschenes
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh:
Trzymam Cię za słowo.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czekam na równie konstruktywne wotum zaufania.

Widzisz, wiedza podana na tacy, jest nic nie warta, jak jesteś mądry (nie myl tego z inteligencją) to pomyślisz i poszukasz samodzielnie, jesli nie to przynajmniej będziesz miał poczucie satysfakcji, że jesteś taki inteligentny, a mnie #!$%@?ło
  • Odpowiedz
Z moich obserwacji to na poziomie metadyskusji @Paladin_Woodrugh odnosi się do konkretnych argumentów przedstawiając kontrargumenty, a wypowiedzi @Gavroche to w 1/3 ironiczne uśmieszki, 1/3 mądrości życiowe, 1/3 odsyłanie do innych wątków i książek bez odniesienia się do meritum przedstawiając inną wersję.
  • Odpowiedz
@Gavroche: transport aktywny dzieli się na pierwotny i wtórny. Ty mówisz o wtórnym. Kolejna kompromitacja: jak sama nazwa wskazuje, transport aktywny wtórny wykorzystuje gradient wytworzony wcześniej przez transport pierwotny, vide pompy sodowo-potasowe i symporty/antyporty w jelicie.

@TomekABC123: Wiesz, ciężko mi mówić, bo sprawy żywieniowe, metaboliczne i tym podobne związane z siłownią, a jak rozumiem, to Cię interesuje, to nie moja działka, ja raczej siedzę w neurobiochemii. Stąd ciężko
  • Odpowiedz
@phogel: @Paladin_Woodrugh:
Och, ależ meritum jest to, że fosfokreatynę i resztę związków z "aktywnym fosforem" można traktować jako potencjalne ATP.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nikt na to nie wpadł, a przecież taki był sens mojej wypowiedzi, do której kolega biochemik odniósł się elokwentnie: "co #!$%@??!".

Podałem swoje źródła, w których jest idea karmienia przezkrwinkowego, ale nikt ich nie zna, choć wszyscy negują, bo w zaprogramowanych
  • Odpowiedz
Teodor Leuczkin


@Gavroche: Pewnie wystarczyłoby gdybyś wskazał z jakich źródeł czerpiesz swoje informacje - w przypadku internetu (tego paskudnego, anglosaskiego, wynalazku DARPA!) adres url, w przypadku książek i artykułów miejsce publikacji datę wydania i sposób w jaki można je zweryfikować
  • Odpowiedz