Wpis z mikrobloga

@Gavroche: Przecież Ci napisałem:

Nie ma żadnych doniesień o wydzielaniu ATP przez wątrobę. Wskaż mi takie doniesienie, badań niemieckich nie jestem w stanie czytać, a tytuły prac autorów, których wymieniłeś, nie wskazują na ekskrecję ATP przez wątrobę.
@Gavroche: Te badania raczej mówią o usuwaniu ATP z obiegu przez mięśnie. Czytałeś tę pracę? Powtarzam: w literaturze angielskojęzycznej nie mogłem nic znaleźć o transporcie ATP przez krwinki gdziekolwiek ani o wydzielaniu ATP przez wątrobę, a Ty nie jesteś w stanie wskazać takiego źródła, jedyne co dajesz to wypowiedzi zwykłego lekarza, który nigdy nic naukowego nie opublikował.

Żeby wątroba wydzieliła ATP, musiałaby to najpierw zrobić bezpośrednio do krwi, a potem krwinki
@Paladin_Woodrugh:
Naprawdę mi się nie chce, mój drogi znawco.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozwól, że użyję takiego eufemizmu z tego tagu:
"Pamiętaj, że gdzieś tam jest drobna Azjatka, która robi rozgrzewkę twoim maksem".
Tutaj Tomasz dobrze tłumaczy, ale Ty i tak tego nie pojmiesz i nie będziesz w stanie odnaleźć.( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=869

Aha, mądry człowiek nigdy nie mówi i pokazuje wszystkiego co
@Paladin_Woodrugh: mnie też coś nie pasuje w jego tłumaczeniu.
@Gavroche: Rozumiem, że artykuł o doświadczeniach Hockerts'a i Lamprehta, o którym mówisz to ten z 1957 (sic!) roku: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/13418218 (studentom przy dyplomówkach każe się czytać prace sprzed max 3 lat)
Otóż Lampreht wraz z innymi germańskimi naukowcami wydał w 1965r. artykuł http://www.degruyter.com/view/j/bchm2.1965.342.issue-1-3/bchm2.1965.342.1-3.140/bchm2.1965.342.1-3.140.xml w którym dementuje wcześniejsze doświadczenia

Die von Hockerts und Lamprecht 1957 veröffentlichten Befunde, wonach unter Fructosebelastung die Leber ATP
@ponuraszafa:
Następny mundrołek.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdzie tam masz blog?
Forum jest dr. Jana Kwaśniewskiego, a teksty były Tomasza, jego syna.
Cześć, teoria ewolucji Darwina jest jeszcze starsza i nadal aktualna, prawda?
A ten Twój artykuł dementuje zupełnie co innego, a nie krwinkowy transport ATP.
Skarciłem kolegę, którego tak bronisz, ponieważ szkoda moich literek na kogoś kto nawet czytać nie umie ze zrozumieniem, podobnie jak Ty.( ͡
@ponuraszafa: to wyjaśnia, dlaczego nie mogłem tych informacji znaleźć na pubmedzie, skoro publikację wycofali 50 lat temu. Nasz kochany Gavroche, autorytet wykopowy w sprawach biochemii i pakowania, jest po prostu ślepym głąbem, który przeczytał kilka mądrze brzmiących wpisów randomowego lekarza i ma się za znawcę biochemii.
@Gavroche: Teoria ewolucji Darwina to naukowa teoria, a nie "nowinka naukowa".

Pytałem, ponieważ Ty tego nie wyszczególniłeś. I do tego piłem. Bo to jest
@Paladin_Woodrugh: @MariuszEm:
Węgiel jest odrywany, głównie w cyklu Krebsa i przy zamianie glukozy w tłuszcz w formie już "utlenionej", ale bezenergetycznej - czyli CO2
A tlenem którym się oddycha, utlenia się wodór do wody na łańcuchu oddechowym.
Czyli "endogenny" tlen uzyskiwany przeważnie z odrywania wodorów utlenia węgiel, a "egzogenny" tlen wydziela energię po połączeniu z tym oderwanym wcześniej wodorem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo jest w #!$%@?ę reaktywne i szkodliwe


@Paladin_Woodrugh:
Guzik prawda, niestety.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Reaktywny to on jest, ale przy gwałtownej zmianie potencjału, a tak to dość spokojny.
Specjalnie się nad tym nigdy nie zastanawiałem, więc i nie szukałem w literaturze, ale albo transportuje się czynnie (co wymaga energii - więc jest bez sensu) albo biernie - co raczej obstawiałbym, gdybym musiał.
http://www.e-biotechnologia.pl/Artykuly/transport-bierny

Więc dalej pitolisz swoje,
Czyli "endogenny" tlen uzyskiwany przeważnie z odrywania wodorów utlenia węgiel,. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gavroche: I tak powstaje mleczan ? :)

Bo jest w #!$%@?ę reaktywne i szkodliwe


@Paladin_Woodrugh:

Guzik prawda, niestety.( ͡° ͜ʖ ͡°)


Są tacy i mają na to neu /new badania,ktore twierdza/przedstawiaja tłuszcze jako bardzo reaktywne/szkodliwe,ponieważ podczas betaoksydacji powstaje od groma wolnych rodników. Nie to co przy pirogronianie ;)
@MariuszEm: Tłuszcze nie są reaktywne, powstawanie wolnych rodników etc. przy beta oksydacji to inna sprawa. Samo ATP może Ci fosforylować białka, robić inne szkody, bo ma dużą energię i chętnie ją oddaje. Dlatego powstaje w każdej komórce na własne potrzeby. Nie trzeba było mnie wołać do poprzednich obrazków, skoro to ilustruje moje słowa.