Wpis z mikrobloga

Napisałem to już w jednym z komentarzy, ale chciałbym powtórzyć i tutaj.

Nasza moderacja popelnila blad, ktory nie powinien miec miejsca. Przyznalismy to i przeprosilismy, teraz dazymy do dlugofalowego naprawienia sytuacji.

Dalsze niszczenie serwisu poprzez zalew zbozowych znalezisk uwazam za trollowanie. Jezeli ktos chce sie dalej bawic w ten sposob, Wykop nie jest dla niego dobrym miejscem.
  • 141
Oczywiście Anka dała ogłoszenie na portalu tematycznym aby pozować bezpłatnie, w ramach wolontariatu, ot tak, z dobrego serca...


@Xanthia: właśnie wyszło, że gówno wiesz o pozowaniu, modelingu, itp. poczytaj sobie czym jest TFP a potem zamilcz w kwestii pozowania, bo ewidentnie działasz wg zasady "nie wiem to się wypowiem". I jeszcze próbujesz zgrywać kogoś znającego się na ustawie o PAiPP. O ironio!
@marwiec-: Tak się składa, że zanim napisałam to co napisałam przewertowałam wszystkie teksty na temat praw autorskich i ochrony wizerunku. Jeżeli pozowała w TFP - oboje dysponują ograniczonymi prawami... do czerpania korzyści materialnych ze zdjęć. Są jeszcze szczególne umowy, ale nie sądzę aby miały w tym wypadku zastosowanie. Niech sama pokaże umowę - będziemy mieli jasność, czy faktycznie jest tak jak twierdzi :)

@Elfik32 - co Ty na to?
Jeżeli pozowała w TFP - oboje dysponują ograniczonymi prawami... do czerpania korzyści materialnych ze zdjęć.


@Xanthia: hehehe, widzę, że dalej brniesz w ten las, no ale ok:

1) jakimi "ograniczonymi prawami dysponują do czerpania korzyści materialnych ze zdjęć"? konkretnie proszę, wypuntowane najlepiej.

2) kim ty w ogóle jesteś aby ktokolwiek miał ci pokazywać treści zawartych przez siebie umów? i na jakiej podstawie tego od niej żądasz? pisałaś że jest zawodową modelką
@marwiec-:

1- Zgodnie z ogólną umową fotograf zgadza się wykonać i dostarczyć modelce określoną ilość zdjęć z wykonanej sesji.

a Zdjęcia są wyselekcjonowane przez fotografa i tu wcześniej należy ustalić jaka liczba, jakość, wielkość fotografii będzie owocem sesji zdjęciowej.

b. Zgodnie z taką umową modelka i fotograf dysponują ograniczonymi prawami do zdjęć, tzn. mogą je publikować ze wskazaniem autora/modela, lecz nie mogą z tego tytułu czerpać korzyści materialnych.

c. Oczywiście zarówno
@Xanthia: pssst przepisanie wszystkiego jak leci z pierwszej z brzegu strony w punktach nie uprawnia do "wiem co piszę" :P

http://foto-models.pl/index.php?/tfp.html

Zgodnie z ogólną umową fotograf zgadza się wykonać i dostarczyć modelce określoną ilość zdjęć z wykonanej sesji. Zdjęcia są wyselekcjonowane przez fotografa i tu wcześniej należy ustalić jaka liczba, jakość, wielkość fotografii będzie owocem sesji zdjęciowej. Zgodnie z taką umową modelka i fotograf dysponują ograniczonymi prawami do zdjęć, tzn. mogą
źródło: comment_JzPd33W3J37aC71wJH2v5cpqurvssCpB.jpg
@Xanthia: Poza tym powołałaś się na art 81. Fakt, on mówi o wykorzystywaniu wizerunku osoby publicznej, ale gdybyś naprawdę znała wykładnię prawa, to byś wiedziała, że kwestia zawarta w art. 81 UoPAiPP odnosi się do osób zajmujących określone stanowiska powszechnie znane. Elfik jest znana jedynie na wykopie - to nie poseł, senator, Michael Jackson czy Madonna - pracuje, dajmy na to, 8-16 i potem jest osobą prywatną, nie publiczną. Mylisz pojęcia
@marwiec-: Nie, to administracja nie ma bladego pojęcia co pisze. A Ty czepiasz się słówek - nic więcej. Zakończmy tę jałową dyskusję. Nie przekonałeś mnie swoimi argumentami, ja swoje wyczerpałam. Wzór, podpunkty, numer kołnierzyka, formulaż 12c78 - daruj sobie.
@m__b: @maciejkiner: najlepiej zrobicie jak przez najbliższy miesiąc nie będziecie tu zaglądać, w tym czasie przejrzyjcie dokładnie Strimsa, żeby sobie uświadomić jak bardzo jesteście w tyle z przydatnymi funkcjami. uprzedzam, że możecie doznać szoku, bo Strims jest wolny od cenzury, która od paru lat panuje na Wykopie, więc przez dłuższy czas możecie sie czuć nieswojo.
@m__b: Macie mały problem, bo zbudowaliście system, który miał być "demokratyczny" - matematyczna prosta większość miała decydować... A tymczasem teraz właśnie ta większość woli "zboże" i... jeśli chcecie przestrzegać własnych zasad... chyba nie macie innej możliwości niż przetrzymać rządy "zbożowej opozycji"... Domyślam się, że pewnie wiszą nad wami kredyty i wynik finansowy dla Grupy A... ale jednocześnie Wy przecież nie jesteście ngo ani pro-publico-bono... więc.. cóż, mogę tylko współczuć rozterek...
@m__b: O jakim tollowaniu mowa?

Lud przemówił. Chce zboża to wstawia znaleziska o takiej tematyce i je wykopuje. Nie chce znalezisk o innej tematyce to je zakopuje. Na tym chyba to wszystko polega. Na razie to administracja dolewa oliwy do ognia i wprowadza niezdrową atmosferę rodem ze stanu wojennego albo Korei Północnej mówiąc jaki kontent jest legalny a jaki nie :/

STOP CENZURZE.
@m__b: Zamiast uspokoić atmosferę rozgrzałeś ją do czerwoności zapowiedzią, lub raczej sugestią zapowiedzi banów za zbożowe wykopaliska.

Jeśli jest to prawda , to złe wnioski mości Panie wykopaliście z całego zamieszania.
@m__b:

Jeśli naprawdę przejęliście się sprawą i wyjaśnicie ją do końca (m.in. trzeba przejrzeć bany -- nawet jeśli potra to jeszcze parę tygodni, to te nieuczciwe naprawdę wypada zdjąć; tak będzie fair; IMO można by też potwierdzić kto banował, bo było sprzeczne info), to chciałem powiedzieć, że...

...macie moje pełne poparcie w walce z trollami. Jak widać, jest duża grupa użytkowników, w tym tych doświadczonych (ja: dość aktywne 5.5 roku na