Wpis z mikrobloga

O k---a mircy xD Jakiś anon sprzedawał orzełek z bazarku za 5 zł, ale opis mnie r------ł xDDDDD

Witam, mam na sprzedaż cudowny kawałek historii. Jest to godło Wojska Polskiego - orzeł Piastowski. Przedmiot został wykopany na wsi, blisko Kostrzynia nad Odrą (Twierdza Kostrzyn). Przedmiot miałem wyprostować i sprzedać, jednak pierw udałem się do rzeczoznawcy w celu uzyskania potwierdzenia autentyczności. Rzeczoznawca powiedział iż pewnie nie wiem co trzymam w rękach, i dobrze, że tego nie prostowałem. Mianowicie: nazistowskie wojska które udawały się do głównego celu, rabowały przydrożne wioski. Kradły mleko, mięso, pożywienie, b--ń itp. Jednocześnie ośmieszając tamtejszą społeczność, jednym z takich zwyczajów było zrywanie żołnierzom godła i zgniatanie go w taki pęk, odkrywanie skrzydeł, przestrzeliwanie jego, kopanie itp. Dlatego też postanowiłem tego przedmiotu nie prostować, został tylko wyczyszczony. Co ciekawe, mocujące druty są urwane, godło było dosłownie wyrwane z munduru czy czapki. Jest to bezapelacyjny oryginał, kawałek historii który ciężko wycenić, stąd aukcja od złotówki. Zapraszam do licytacji, proszę składać poważne oferty.


http://allegro.pl/orzel-piastowski-wojsko-polskie-z-historia-oryg-i6039236903.html#thumb/7

#historia #heheszki #bekazpodludzi #wykrywaczmetalu
th0r - O k---a mircy xD Jakiś anon sprzedawał orzełek z bazarku za 5 zł, ale opis mni...

źródło: comment_QHgge6fRpb6CRPl3elP24rTcbEr3bUZ5.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach