Wpis z mikrobloga

Mnie irytuje jak się z kimś pisze tekstowo i osoba po drugiej stronie czuje się zobowiązana jakby rozmawiała przez telefon. Niektórzy tłumacza się że muszą iść i wyłączają facebooka. Czat to nie telefon, piszesz jak masz coś do napisania, a w międzyczasie robisz co innego
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: A rozmowa przez telefon jest poważna? Jak ktoś chce ze mną poważnie porozmawiać, to niech się umówi na spotkanie. Konkretna godzina i miejsce. Nie widzę problemu. Kawa, browar, potajemne spotkanie nad rzeką. A co do rozmowy, to po prostu nie chciało mi się rozpoczynać kolejnego "smalltalk", kiedy ja potrzebowałem od gościa wyłącznie jedną liczbę, którą miałem mu na serwerze ustawić. Tyle.

@fenix7557: Znam ten ból aż za
  • Odpowiedz
A rozmowa przez telefon jest poważna?


@DrDevil: Bardziej niż przez SMS, po drugie można wstępnie o coś zapytać żeby potem nie okazało się że dymam na spotkanie i Panie, nie da się/nie ma takiej opcji" Po drugie nie zawsze można się spotkać. Po trzecie, nie wiem - mnie się po prostu "lepiej" przez telefon rozmawia i jestem nieobiektywny ;)
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: SMS-y są tańsze i zostaje dodatkowo historia rozmowy, którą można sobie później przeglądnąć w miarę potrzeb. Zostały wymyślone właśnie po to, żeby załatwić krótką sprawę. Zmiana jednej zmiennej jest krótką sprawą.
  • Odpowiedz
SMS-y są tańsze


Mam rozmowy bez limitu, ograniczenia nie interesują mnie xD

Zmiana jednej zmiennej jest krótką sprawą.


Czasami jedna zmienna prowadzi do kolejnej i kolejnej... ale ok, ja wiem że każdy ma swoje przyzwyczajenia. @DrDevil
  • Odpowiedz
@DrDevil: Co do liczby i smalltalka to różne osobowości są. Ty nie potrzebujesz w tak blahej sprawie dzwonić, a jest ktoś kto czuje potrzebę w takiej sprawie zadzwonić i nawijac tego smalltalka, podczas gdy ty czerpiesz "zewnętrzny przekaz" z tego na czym się skupiasz. Dziwnie to napisałem ale coś w tym jest.
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: Pliz, zmiana max_input_vars na większą wartość w php.ini.

@fenix7557 @zirytowana_plaszczka: Dla mnie słyszenie samego głosu, jest bardzo nienaturalne. Rozmowa to też mowa ciała w ogromnej części. Czasem robię pauzę na zastanowienie się i pozbieranie myśli. Spróbuj zrobić pauzę w trakcie rozmowy telefonicznej, a zaraz będzie:

- Halo? Halo? Jesteś? Bo coś Cię nie
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: No i jeszcze warto dodać, tak na dobranoc, że #!$%@? nigdy nikt nie dzwoni powiedzieć: "Ej wiesz co, lubię Cię". "Wybacz, że tak rano, ale chciałem Ci po prostu życzyć miłego dnia". Nie. Ludzie dzwonią tylko jak czegoś chcą. I to najlepiej natychmiast. Więc po prostu telefon już mi się źle kojarzy. Szczególnie, jak dzwoni rano. Telefon rano, to nigdy nie jest dobry znak.
  • Odpowiedz
@DrDevil: ja nie lubie odbierać jak ktoś do mnie dzwoni. Telefon na służyć mi a nie komuś. Jak nie mam ochoty gadać to nie odbieram. No chyba ze to cos ważnego.
  • Odpowiedz
@DrDevil: jak ja nie lubię takich ludzi do których się nie można dodzwonić. "Nie lubie i jusz", #!$%@? sześciolatek się znalazł. Wyjeb telefon, żyj w zgodzie ze sobą.
  • Odpowiedz
@DrDevil: Tez tak mam cumplu. #!$%@? mnie telefon, bo zawsze kazdy drze przez niego ryja "bo szumi" a mnie drażni jak ktos podnosi na mnie głos. Denerwuje mnie też, że gadam z kims nie widząc tej osoby, wiec ciezko odgadnąć emocje (rozmawianie z kobietami przez telefon to porażka).
  • Odpowiedz
"Ludzie dzwonią tylko jak czegoś chcą. I to najlepiej natychmiast. Więc po prostu telefon już mi się źle kojarzy"

@DrDevil: zmień nastawienie, telefon jest dla Twojej wygody, nie innych. Nie masz czasu, nie odbieraj, nie masz ochoty, nie odbieraj. Oddzwon jak masz chwile, oddzwon jak masz ochotę. Albo odpisz smsem, kiedy Ci wygodnie. Większość ludzi tak tego nie widzi a powinni. To Ty masz panować nad swoim czasem, nie inni
  • Odpowiedz
  • 0
@DrDevil: mam dokładnie tak samo, nienawidzę rozmawiać przez telefon, dlatego czasami nie odbieram telefonów, tylko odpisuje SMS, że nie mogę rozmawiać przez telefon, dlatego proszę o kontakt za pomocą SMS ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz