Wpis z mikrobloga

@majeranek: albo u rodziny albo jak ma sie znajomości gdzie trzeba a raczej u kogo trzeba to dostaje sie projekty u bogoli którzy płacą za przemodelowanie głupiego korytarza nawet 3k. A często robią pakiet typu.. umebluj mi mieszkanie [XD] czy zaprojektuj ganek i wtedy to nawet 8 i więcej potrafi wpaść. Znam osobe która za projekt remontu mieszkania wzięła 14k ale po znajomości i z polecenia.
@majeranek: chodzi o zlecenia, klientów i to gdzie pracujesz. Jak chcesz dobrej pensji to się da, ale będziesz musiał #!$%@?ć. To nie jest tak, że zostaniesz architektem i z miejsca jak lekarz nabierzesz doświadczenia i będziesz miał 5k na rękę.

Jak nie będziesz miał klientów to nie będziesz miał zleceń. Jak mało zleceń to małe pieniądze. Najwięcej zarobisz w dużych jednostkach bo po prostu one mają działy handlowe, pr'owe, przetargowe.
Można
@mateusz-zp: Zdaję sobie sprawę z tego, że pracując na własną rękę wszystko zależy on jakości i ilości klientów. Chodziło mi bardziej o realia pracy w czymś mniejszym bądź większym biurze.
@majeranek: Zależy jakie miasto :) W Szczecinie jest mega ciężko o pracę w zawodzie, firm jest dużo ale zatrudniają po kilka osób, jak wchodzi ktoś nowy z doświadczeniem to ok 2,5k netto plus umowa zlecenie. Konkurencja jest spora i ciężko się przebić. Nie chce mi się też wierzyć że są w tym mieście architekci zatrudnieni na etacie za 9k :D Takie rzeczy to tylko własnej działalności. Gdybym miał możliwość to szukałbym
W Krakowie zdarza się że ludzie po studiach pracują w wolontariacie w tym zawodzie ewentualnie za minimalną krajową, odnośnie dużych zarobków na etacie w tym zawodzie to bardzo rzadkie przypadki.