Wpis z mikrobloga

  • 315
Jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy głosowali na PIS w wyborach. Akurat był taki klimat w Polsce, że wydawało się to dobrym rozwiązaniem -> szczyt kryzysu imigracyjnego, protesty na ulicach, dużo afer PO, ogólna chęć zmiany. Nie jestem jednak w stanie zrozumieć ludzi, którzy popierają ich nadal po tym wszystkim co odwalili. Nie wiem naprawdę jaki mógłby być logiczny powód popierania ich teraz.

#4konserwy #neuropa #bekazpisu #polityka
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andreth: Mówimy tutaj raczej o relacjach pis - po, a tutaj stefek dużo razy się wypowiadał w taki sposób.
"Obrażanie pani Kopacz to jest hańba, to, co robi Lichocka i inne PiS-owskie śmiecie" S.N.
Co do wyborców to na tę chwilę nic nie mam.
  • Odpowiedz
@Andreth: gdzie ktoś obraził autorkę wpisu?

a co do obalenia ustroju.. z tego co mi się wydaje to nikt go nie obalił, więc o czym mowa? bronisz TK, bo wyborcza napisała, że to ważne.. trójpodział władzy nie zakłada istnienia TK (choć tu mogę się mylić) a sądów jako takich. nie złamano jeszcze żadnego artykułu konstytucji, jedyne co zrobił PiS to sparaliżował pracę TK na dość krótki okres - gdyby chciał
  • Odpowiedz
@Ostrowod: Szkoda że nie zdajesz sobie sprawy jak ogromną sieć polityczno-urzędniczych interesów pisowcy budują teraz w Polsce. Miliardy to dopiero teraz będą znikać w wielkiej biurokratycznej machinie, utworzonej z samych amatorów i dyletantów z lepkimi łapkami po różnych gównokursach i gównostudiach. Kliki kolesiów za rządów PO-PSL to małe p--o w porównaniu z tym co teraz będzie.
  • Odpowiedz
@daj_pan_spokoj: Złamał Art. 197 Konstytucji ignorując obowiązującą ustawę. Prokuratura raczej w tej sprawie wiele nie zdziała, tu trzeba Trybunału Stanu.

@Madotsuki: To chyba jesteś ślepy i głuchy na syf, który wylewa się tutaj codziennie z komentarzy pod tagiem neuropa.
A jeśli chodzi o mój hejt na PO i obecną opozycję, no wybacz, jakoś nie pałam miłością do aferzystów i ludzi, którzy gdyby urodzili się kilka wieków temu zostaliby
  • Odpowiedz
@redrubies: Jeśli myślisz, że to było kilku kolesi, to musisz być bardzo naiwny. Może wytłumacz mi, jakim cudem po kilku miesiącach rządów PIS w styczniu mamy już dwa miliardy nadwyżki budżetowej z podatków. W lutym dane za sam CIT dają 150 mln nadwyżki. Może ktoś w końcu wziął się za aferzystów i złodziei?
Druga sprawa - po rządach PIS w 2006/07 PO utworzyło specjalną komisję w celu rozliczenia afer PISu.
  • Odpowiedz
To chyba jesteś ślepy i głuchy na syf, który wylewa się tutaj codziennie z komentarzy pod tagiem neuropa.

A jeśli chodzi o mój hejt na PO i obecną opozycję, no wybacz, jakoś nie pałam miłością do aferzystów i ludzi, którzy gdyby urodzili się kilka wieków temu zostaliby członkami Targowicy. Tak już mam i nic na to nie poradzę.


@Ostrowod: ja również nie tęsknię za PO ale jestem strasznie zniesmaczony i niezadowolony że PiS po prostu zachłysnął się władzą i jak na razie jedyne co robi to próbuje pokazać że tą władzę ma. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku? Zamiecione pod dywan. Teczka pełna ustaw na pierwsze sto dni rządu? Jak na razie bardzo nijako "wychodzi" im 500 zł na """każde""" dziecko. Propagandyzacja (wiem że takiego słowa nie ma) publicznej telewizji. Kolesiostwo. Miało być lepiej, może być nawet gorzej. Kolejne pięć lat nijakich rządów pełnych złodziei i elementów pokroju Pawłowicz. Nie wiem co musi się stać aby ten naród zaczął w końcu MYŚLEĆ.

(osobiście bym zagłosował na RN albo na Kukiza, RN może to oszołomy nienawidzące każdego kto nie jest biały i hetero ale jest najmniejsza szansa że okradaliby kraj jak robiło to PO i jak robi to
  • Odpowiedz
@Madotsuki: Nie twierdzę, że PIS jest partią idealną, ale jeśli uważasz, że malutkie partie jak RN czy nawet Kukiz15 byłyby w stanie poradzić sobie z tą machiną urzędniczą i siatką powiązań, którą PO/PSL utworzyło w ciągu ostatnich ośmiu lat, to moim zdaniem powinieneś przemyśleć to głębiej. RN, Korwin czy nawet Kukiz, po pierwsze nie miałyby dość wielu sprawdzonych ludzi, by faktycznie przejąć władzę i przeprowadzić obiecane przez siebie zmiany, po
  • Odpowiedz
@Ostrowod: aha, to Ty jesteś tym typem wyborcy PiSu który będzie zwalał wszystko na """siatkę połączeń PO-PSL""". To że biedny, słaby pis ma większość w sejmie i prezydent też jakby nie patrzeć popiera PiS bo podpisuje wszystko co mu podsunie pod nos to jest przecież fakt. No ale jak to można sobie poradzić z tą "siatką" PO (,) Gratuluję takiego oszukiwania samego siebie żeby być szczerym.
  • Odpowiedz
@Madotsuki: Ale co zwalał? Ja twierdzę, że do zwalczenia mafii potrzeba silnej partii. Dobry program i dobre chęci nie wystarczą. Daj im czas a poradzą sobie, w tej chwili jest moment kulminacyjny, opozycja czeka na posiłki zza granicy, ale moim zdaniem przegrają te starcie. W międzyczasie PIS wprowadza też zapowiedziane zmiany, jest 500+, jest Plan Morawieckiego, które właśnie teraz jest wprowadzany w życie, ale to temat na dłuższą dyskusję, jest
  • Odpowiedz
@Krisskow: i mamy piękny przykład człowieka, który najpierw pisze, potem wysyła, a czy myśli to już nie wiadomo. możesz wyjechać z kraju, a proszenie o rozbiory to brak szacunku do milionów Polaków, którzy zginęli w tamtych smutnych latach. szkoda, że nie powiedziałeś tego publicznie, przy ludziach... poczucie wstydu może oduczyłoby Cię pieprzenia głupot
  • Odpowiedz
@Ostrowod: PiS pożyczył już kilkadziesiąt miliardów w tym roku, ale ty dalej pisz o jakiejś nadwyżce i że niby z rozliczania jakichś afer ona jest xD. Obudzisz się jak nie teraz, to później. Będzie to bolesne, ale do przeżycia :-)

Znaleźli dorsza za osiem złoty, za którego zapłacono państwowymi pieniędzmi.

O 3,5 miliardach dolarów wtopionych bezmyślnie w rafinerię Możejki już zapomniałeś? :-)

po za tym lista przekrętów za rządów PiS
  • Odpowiedz
@redrubies: pieniądze wtopione w rafinerię miały uniemożliwić jej zakup Rosjanom. to, że Litwini postanowili na nas przy tym ugrać to pech. i to nie przekręt, a po prostu nietrafiona inwestycja @Krisskow uważam Twój wkład w tą dyskusję za równie przydatny co instrukcje BHP od czajnika. ić stont proszę Cię
  • Odpowiedz
alternatywą było wykupienie gruntów przez zachód, ustawa wprowadzona na prośbę rolników, którzy nie mogli konkurować z wykupem gruntów przez podstawione "słupy"


@Ostrowod: nie ma żadnego na to dowodu. W sensie, żeby to było zagrożenie, co najwyżej pare jednostkowych przypadków. Polskiej ziemi stąd nie wywieziesz, a jej koszt powoduje, ze nie bardzo jest sens ją tutaj tak ostro kupować. W Niemczech nie ma wiele większych cen a nie trzeba prowadzić firmy
  • Odpowiedz