Wpis z mikrobloga

  • 315
Jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy głosowali na PIS w wyborach. Akurat był taki klimat w Polsce, że wydawało się to dobrym rozwiązaniem -> szczyt kryzysu imigracyjnego, protesty na ulicach, dużo afer PO, ogólna chęć zmiany. Nie jestem jednak w stanie zrozumieć ludzi, którzy popierają ich nadal po tym wszystkim co odwalili. Nie wiem naprawdę jaki mógłby być logiczny powód popierania ich teraz.

#4konserwy #neuropa #bekazpisu #polityka
  • 105
  • Odpowiedz
@loduwa: łamią trójpodział władzy, o czymś o czym uczyłeś się lub dopiero będziesz się uczył na lekcjach historii, wosu, podstaw prawa i przedsiębiorczości w gimnazjum lub liceum

  • Odpowiedz
@Howea: nie ma takiego powodu xD Serio ci ludzie może nie chcą wyjść na idiotów teraz .. nie wiem wstydzą się czy co i jedyne co potrafią mówić to, że po robiło to samo, po przeszkadza i wszędzie widzą kwik świń oderwanych od koryta xD szczegół, że wchodzą same nowe świnki na koryto :D :D
  • Odpowiedz
@Xianist: Dziękuję za wyjaśnienie sytuacji politycznej :) A nie zauważyłeś że w ostatnich latach praktycznie wszystkie rządy mają z tym problem? :)
To jest niestety przykre ale jeden ciul kto rządzi. Chociaż może dobrze że się zmienili w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia... :) Jedni i drudzy są siebie warci.

  • Odpowiedz
@Howea: paliwo chęci odwetu za doznane krzywdy, wydumane czy rzeczywiście poniesione z winy polityków, jeszcze się nie wyczerpało. TK i konstytucja są nieważne jeśli nie zapobiegły krzywdom i wyzyskowi; zatem liczy się zemsta i stworzenie Polski według własnej wizji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 97
@loduwa: Naprawdę trzeba wymieniać?
- trybunał
- Ziobro jako prokuratur generalny
- grunty rolne
- zadłużanie kraju -> 500+
- podział społeczeństwa
  • Odpowiedz
@bartez_94: @Xianist: @Howea: Zamiast się domyślać, wystarczy zapytać.

Popieram PIS, bo walczą z mafią z PO i jej nowymi odnóżami z Nowoczerskiej. Popieram PIS, bo walczą z upolitycznionym TK, a zwłaszcza z jego prezesem, który ostatnio złamał prawo i Konstytucję unieważniając trójpodział władzy i stawiając się ponad parlamentem i prezydentem. Popieram PIS, bo powoli, ale jednak spełniają swoje obietnice wyborcze. Popieram PIS, bo pomimo wszystkich swoich
  • Odpowiedz
@Xianist: Dziękuję za wyjaśnienie sytuacji politycznej :) A nie zauważyłeś że w ostatnich latach praktycznie wszystkie rządy mają z tym problem? :)
To jest niestety przykre ale jeden ciul kto rządzi. Chociaż może dobrze że się zmienili w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia... :) Jedni i drudzy są siebie warci.

  • Odpowiedz
@Howea: Ok, dzięki za odpowiedź. :) Myślę że dużo tutaj prawdy, chociaż niektóre punkty bym pominął bo są naciągane. Nie będę się odnosił do żadnego ponieważ jest to dyskusja która do niczego nie będzie prowadzić. Uważam że na scenie politycznej jest mało polityków którzy zrobili by więcej dobrego niż złego.

A jaka wg Ciebie jest alternatywa jeśli mogę zapytać. Mówię o pozytywnych zmianach i polityce w którą warto byłoby iść.
  • Odpowiedz
@Ostrowod: że co? odpolityczniają? czyli według pisowców odpolitycznianie to jest wkładanie wyłącznie wiernych pisowi wszędzie gdzie się da mówiąc, że to reszta nie ma racji nigdy? a co do obietnic to była cała teczka do wprowadzenia od razu na pierwsze 100 dni, mamy tylko nędzne 500 na dziecko fundujące głównie patologiczne rodzinki, albo bogate rodzinki które i tak mogły sobie pozwolić na większą liczbę dzieci. Gdyby tego nie wprowadzili to
  • Odpowiedz
@bartez_94: Wprowadzili jeszcze kilka innych obiecanych zmian. To, że nie wyrobili się w 100 dniach ani mnie, ani większości wyborców PIS nie zaskoczyło, wprowadzenie tylu zmian w trzy miesiące było trochę zbyt ambitne. Ale lepiej mierzyć wysoko i zrealizować to w trzy lata zamiast trzy miesiące, niż obiecywać 3x15 i skończyć na podwyżce vatu. To, że nie są partią idealną, nie znaczy że będę głosował na partie złodziei i aferzystów.
  • Odpowiedz
@Ostrowod: mnie też 100 dni nie interesuje, jeżeli mieliby zrobić dobrą zmianę to niech i 3 lata im zejdzie, ale po tym co robią i co mają w planach i jak te ustawy teraz powstają bo już wiemy, że w teczce nie było niczego to nie zapowiada się na dobrą zmianę tylko po prostu na zmianę, która aby pogorsza to co było.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@loduwa: Szczerze mówiąc to gdyby jutro były wybory to nie wiem na kogo bym zagłosowała. Nikt mi do końca nie odpowiada. Na pewno chciałabym nowe twarze i kogoś kto uprawia politykę w bardziej wyważony sposób, bez zbędnych skandali, dzielenia ludzi i bez łamania prawa. Mam nadzieję, że do czasu następnych wyborów jakoś sytuacja polityczna w Polsce się uspokoi, może pojawi się coś nowego.
  • Odpowiedz