Wpis z mikrobloga

Mireczki, gdzie w Polsce dostanę wosk Barbour albo jakiś inny dobry wosk do przewoskowania swojego olejaka?

Chciałbym aby to było maksymalnie zbliżone do Barbour Thornproof Dressing - czyli podgrzewasz, płynne wcierasz w bawełnę i zostawiasz do wyschnięcia.

#outdoor #barbour #kiciochpyta #pytanie #ubierajsiezwykopem #modameska #modadamska #jezdziectwo #polowanie #meskaelegancja
SirWellEndowed - Mireczki, gdzie w Polsce dostanę wosk Barbour albo jakiś inny dobry ...

źródło: comment_IpREHA7whDeF30qFVKJ1TDAaSMkDJXu7.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: Pamiętam że kiedyś się natknąłem na informację że mieli w Van Graafie, ale obawiam się że to informacja tak sprzed roku mniej więcej. Jak masz blisko to można sprawdzić. Prócz tego - allegro może.
  • Odpowiedz
@Sir_Well_Endowed: te wszystkie woski mają bardzo podobny skład (głównie parafina i trochę wosku pszczelego), w sklepach jeździeckich dostaniesz na pewno - jeśli nie barbour to inny tańszy (około 25 zł za puszkę).

Wosk w mydełku też można rozpuścić. Jednak on sam w sobie bardzo łatwo się po tkaninie rozprowadza i według mnie jest to lepsze bo trudno jest przesadzić z jego ilością i jest to bardziej precyzyjne. Po prostu nakładasz warstwę
dGustator - @SirWellEndowed: te wszystkie woski mają bardzo podobny skład (głównie pa...

źródło: comment_upISGhzMblD07UrefEPCYMQnu9NedEzb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dGustator: Powiedz mi proszę, bo nigdy nie woskowałem kurtek - można to zrobić na takiej która oryginalnie nie była do tego przeznaczona i zachować wyjściowy wygląd? I musi być full bawełna czy może być miksem z syntetykiem, ale nadal z przewaga bawełny?
  • Odpowiedz