Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Miraski

Byłem wczoraj na przemarszu w obronie demokracji. Ogólnie nie jestem zamieszany w żaden KOD i Nowoczesne, ale takie wydarzenia się idealne do promocji własnych inicjatyw.Czyli zbieranie podpisów pod założeniem własnej partii.

Czego się dowiedziałem? Że nasze społeczeństwo jest bardzo podzielone. To jest na prawdę przerażające, jak za to, że stoi się z jakimś plakatem (nawet nie związanym z KODem) można dostać kilka wyzwisk. Jak to wydawało by się kulturalne starsze osoby, mogą podchodzić i mówić, że jesteśmy zdrajcami i oni chcą zapamiętać nasze twarze, że robimy drugi Majdan i Putin nas najedzie. Nie rozumiem, co stało się z tym krajem, czemu tu jest tyle nienawiści i czemu wszyscy myślą że wszystko jest czarne albo białe a kolory szarości nie istnieją.

Z ciekawostek udało nam się wywiesić duży(największy na marszu) banner (8x3 metra) na bramie Trybunału Konstytucyjnego.

No i trochę tagów: #polityka #synergia #partiasynergia #polska #trybunalkonstytucyjny
hejtrick - Dzień dobry Miraski

Byłem wczoraj na przemarszu w obronie demokracji. O...

źródło: comment_Xrhoxi0lmrMQ0pI7toQYN3aagUU4paOt.jpg

Pobierz
  • 18
@daray89: zapomniałem o niej :( ale to i tak jest smutne, że ludzie nie potrafią podejść i zapytać się kim jesteś, co robisz i co chcesz zrobić dla Polski, tylko od razu wydają wyrok i szufladkują każdego. Z takim podejściem jako kraj nigdzie nie zajdziemy.
@hejtrick: Uroki demokracji, szczególnie takiej gdzie następuje silna polaryzacja między dwa stronnictwa - zawsze to lepiej niż w USA gdzie na wiecach wyborczych dochodzi do zamieszek. W sumie zawsze mi się wydawało że prędzej u nas ludzie na ulicach zaczną się #!$%@?ć.

A tak swoją drogą opisz swoją partię :)
@kubica94: pewnie gdyby nie dziesiątki policjantów, albo nawet setki (bo całe kolumny w krzakach były pochowane) to i u nas by tak było. W tych dziadkach i babciach jest dużo energii.
@hejtrick: młodych osób tam nie ma bo nie są uwikłani w konflikt PO-PiS, nie oglądają już tyle telewizji. Przecież to głównie Janusze i Grażyny którym się PiS nie podoba i cokolwiek by nie zrobili i tak dla nich Kaczyński to będzie uosobienie zła. Ten "oddolny ruch" to przecież niemal wiece wyborcze PO i Nowoczesnej.

Po prostu brak mi słów na ich obłudę i hipokryzje.
@hejtrick: Może młodzi widzą i wiedzą via internet więcej niż pani oderwana sprzed telewizji, w której serwują jej tylko i wyłącznie newsy jednej ze stron i ich racje a gawiedź nie sprawdzi, nie porówna, nie obejrzy jak nimi ktoś manipuluje.
@dzieju41: i to jest problem naszych czasów. Młodzi mają swoje zdanie, wiedzą w większości kto kłamie, manipuluje bo czytają różne źródła wiadomości, tylko co z tego? To te osoby bez wiedzy działają i próbują coś zrobić. To ich rządy będą się bały bo wychodzą na ulice, a te nowe pokolenie siedzi w domu, a do wyborów zapomni kto co przeskrobał i zagłosuje na tę osobę, która miała w kampanii więcej adwordsów
@hejtrick: młodzi ludzie są skupieni wokół prawdziwych opozycjnych środowisk. Siedzą w domu bo jeżeli ktoś pozbędzie się tej otoczki nagonki na władzę, to okazuje się, że nic takiego się nie dzieje w porównaniu z poprzednią władzą. Fakt że ktoś głośno krzyczy teraz, a wtedy nie, nie znaczy że teraz jest obiektywnie gorzej.

Ja tam widzę bandę hipokrytów i skrajnych debili i nie poszedłbym z nimi w jednym szeregu nawet za pieniądze.
@hejtrick: bo cóż mogą teraz zrobić? Ja nie chciałbym iść drogą rewolty, możliwe krwawej do tego. W teorii chociaż mamy możliwość wyboru rządzących i tę drogę bym obrał. A w międzyczasie merytorycznie punktować władzę, NowoczesnąPO i resztę sitwy. Teraz krytyka władzy ze strony KODu wygląda mniej więcej tak "wstrętny Kaczor jest opętany rządzą władzy i zemsty chce wszystko zniszczyć!!!".
@Gumaa: Aż tak dramatycznych haseł nie krzyczą :) Jedynie chcą, aby respektować Trybunał Konstytucyjny. Z naszego punktu widzenia taka walka dwóch obozów jest bez sensu i nic z tego nie wyjdzie. My chcemy rozwiązania, które zaspokoi dwie strony. Np poprzez rozszerzenie składu do 18.
@hejtrick: ale ten cały TK jest kompletnie bez sensu skoro siedzą tam politycy i często wyrokują tak jak chce ich partia. Albo pytają prezesa czy mogą coś uznać jako konstytucyjne lub nie...