Wpis z mikrobloga

Muszę wymienić 2 amortyzatory z tyłu i mam takie pytanie, jaką firmę byście polecili - bilstein, sachs a może coś innego w umiarkowanej cenie? Teoretycznie mam założony gwint z przodu i z tyłu, ale jak z tyłu może być gwint, skoro jest przecież sprężyna oddzielnie a amor oddzielnie, w porównaniu do przodu gdzie sprężyna jest na amortyzatorze i do tego jest nakrętka na gwincie do regulacji? Nie chciałbym też, żeby tył był zbyt miękki, bo z przodu będzie taczka a z tyłu nie xD I co oprócz samych amortyzatorów trzeba wymienić, jakieś odboje, osłony...?
#pytanie #mechanika #mechanikasamochodowa #bmw #e36
  • 15
@Shodan56: Bilsteiny padły mocno z jakością, często się wylewają (u mnie kiedyś jeden wylał), nie polecam (nawet na forum klubowym BMW często widziałem narzekania na nie gdy ostatnio tam przebywałem).
Jak wspominali inni wyżej Kayaby(KYB) są ok, Sachs też są dobre, Monroe jeszcze ujdą.
Ja nawet zaryzykowałem i kupiłem jakieś mniej znanej marki (Daco, niby niemieckie ale pewnie China mocno) za pół ceny tych markowych i zrobiły dwa przeglądy bez problemu
@Shodan56: do takiego ja bym wrzucał np. Sachs advantage ,bilstein b8 albo KYB tez cos ma do obnizonego o ile dobrze pamietam. Ale ja mechanikiem nie jestem takze moze ktos bardziej kompetentny sie wypowie