Wpis z mikrobloga

@WierHuszka:

Najbardziej ogarnięci ludzie w tym całym #!$%@?.

Mocne słowa o ludziach, którzy:

- nie odróżniają VAT od CIT
- uważają że na liniowym ten kto zarabia 20K i ten kto zarabia 300K płaci taki sam podatek
- chcą implementować socjalistyczne rozwiązania mieszkaniowe, które skompromitowały się m.in. w Szwecji
- chcą implementować PIT 75%, który skompromitował się wszędzie, ostatnio u Hollande'a
- chcą całkowicie zakazać handlu w niedziele i święta
-
@WierHuszka: Właśnie, że jadą po obu stronach konfliktu i po PiSie i po KODzie. Dla ludzi są dużo bardziej wiarygodni w swojej akcji niż KOD, w którym chodzi Petru, Schetyna, Kosiniak-Kamysz i Nowacka, nikt im nie może zarzucić, że mają osobisty interes w konflikcie o Trybunał. IMO jeśli jakiś czas potrwa ten protest mogą przebić w najbliższych sondażach próg 5 %.
@thismortalcoin: Tyle, że nie chodzi tu o program gospodarczy, a o spór o Trybunał. Nikt w tej sprawie nie pyta jakie Razem ma poglądy na gospodarkę, a zwraca uwagę że ta partia chce by rząd uznał i wydrukował wyrok TK. Mnie też nie podoba się program partii Razem, ale doceniam ich za zorganizowanie tego protestu.
@galicjanin: Zdecydowanie. Budują wszystko od zera i generalnie nie chcą z nikim współpracować. Myślę że już nawet nie wliczając tego protestu, naród będzie potrzebował przy następnych wyborach lewicy w sejmie, więc spokojnie wejdą.


@Dutch: Masz jakiś lepszy wybór spośród tej całej zbieraniny skłóconej i nawiedzonej hałastry która ciągle robi wałki i dzieli naród? Mógłbym podyskutować o ich programie, który jest typowy jak na zachodnią lewicę, ale przez Twoj ostatni myślnik
@Dutch: Ja jestem przedewszystkim za tym, by radykalnie odmłodzić Sejm i wprowadzić ludzi którzy starają się arugmentować swoje postulaty. Jak dla mnie malina, gdyby Petru z Zandbergiem mieli rząd-opozycję. I wolny rynek i rozwiązania socjalne. Równowaga.

A jak radziła sobie Europa gdy nie było tego zalewu muzułmanów i kiedy nikt nie promował tej skrajnie głupiej poprawności politycznej? Bo generalnie jak się przyczepić do jakichkolwiek lewaków, to prawie zawsze chodzi o imigrantów.
@Dutch: źródło co do vatu, źródł
o co do Szwecji (proponowali rozwiązania z Wiednia), podatek Hollande'a nie był jego podatkiem, bo on sam jest bardziej centrowy. przeszedł bo w prawyborach lewicowe skrzydlo partii miało dużo do gadania, sam podatek przynosił zyski.
Mocne słowa o ludziach, którzy:

- nie odróżniają VAT od CIT


To była kaczka dziennikarska, która poszła w całą Polskę, pisały o tym poważne serwisy. Razem się na to złapało i jego członek wspomniał o tych kwotach na jakiejś konferencji. Nie budowało jednak na tych kwotach jakichkolwiek konkretnych planów. Posłużyła jednak (jak się później okazało niesłusznie) w argumentacji.

- uważają że na liniowym ten kto zarabia 20K i ten kto zarabia 300K
@Dutch: Tu masz doniesienia medialne odnośnie VAT/CIT, w których podawano błędną informację:
Polskie Radio
finanse.wp.pl
Wyborcza.biz
TVP Info
Bankier.pl
RMF24
biznes.onet.pl
TVN24 Biznes i Świat
Newsweek
Wprost

Czyli masz pretensje o zły research jednego z członków, po takiej dawce błędnych wiadomości w mainstremie, a sam nie zajrzałeś do deklaracji programowej, nie poczytałeś o przypadku francuskim, interpretujesz wypowiedzi ściśle literalnie, aby zrozumieć je źle.