Wpis z mikrobloga

#gitara #gitaraelektryczna
chciałem kupić sobie wzmacniacz do elektryka żeby przypomnieć sobie jak się gra na wiośle (kiedyś grałem). Mam jakiś tam przester więc wzmacniacz się przyda. Mam małe dziecię w domu i chciałem sobie pogrywać wieczorami, czy jest jakiś piec/wzmacniacz, że będę mieć wyjście tylko na słuchawki? Nie za drogi (nie jestem wielkim grajkiem, brzdękać chcę sobie czasem więc 200-300 PLN wystarczy). Polecicie coś? Czy coś takiego się sprawdzi?
https://muzyczny.pl/108208_Ibanez-10G-wzmacniacz-do-gitary-elektrycznej.html
  • 15
@zielnik01: ja bym celował w coś ciut większego (15W/8cali głośnik), a to dlatego że dziecię pójdzie na spacer to możesz wyjąć słuchawki i pohałasować sąsiadom. Interfejs pod USB do kompa jest spoko, elastyczny i soft brzmi co raz lepiej, ale jak nie masz dobrych głośników do kompa (o głośniczkach laptopowych nie wspominając) to nie poszalejesz bez słuchawek.
No i nie wiem jak tam będziesz chciał brzdąkać, ale ja lubię się wtedy
@cult_of_luna: kiedyś miałem taki ruski piecyk, że jak podłączyłem słuchawki to i tak szło i na kolumnę i na słuchawki. Chciałbym coś takiego, że jak podłączę słuchawki, to output nie wyjdzie na głośnik. Może być i ten który linkowałeś, byle by działał tak jak chcę :)
@zielnik01: tak właśnie działa, po podłączeniu na słuchawki głośnik jest "odcięty". Nie widzę sensu żeby miało być inaczej :) W tym Spiderze co linkowałem masz kanał czysty + 3 tryby przesteru + ze 6 efektów typu delay, chorus, itd.
@zielnik01: Proponuję ci poprzeglądać jeszcze fora gitarowe. Będąc przy podobnym wyborze, kilka osób odradziło mi kupowanie wzmacniacza (zwłaszcza tych pierdziawek) z wyjściem na słuchawki, bo ponoć kompletnie się to nie nadaje do grania. No chyba, że nie zależy ci na klarownym brzmieniu.
@zielnik01: kabel audio mały jakc przejściówka na dużego Jacka + guitar rig + asio4all do zmniejszenia latencji i zabawy co nie miara ;) ja tak ćwiczę w domu jaj nie mam sprzętu. Bądź jak masz jakieś multi to podłączasz gitarę przez multi i wszystko gra. To dobrze by było gdyby multi miało w ustawieniach line out
@zielnik01: a więc:
Potrzebujesz
-kabel jack jack - mini
-przejściówkę z mini jack na duży jack (do gitary)
-program guitar rig, bądź podobne
-sterowniki asio4all

1. instalujesz sterowniki
2. instaluejsz program guitar rig
3. ustawiasz gdzieś w ustawieniach w guitar rig żeby używał sterownika asio4all
4. podłączasz gitarę kablem z przejsciowka w wejście liniowe (niebieskie) do komputera
5. grasz

-jeśli masz opóźnienie, tzw latencje, musisz wejść w ustawienia sterownika asio4all (przy
@Diaana:
1. Mam linuksa
2. Nie mam wejścia line in na lapku
Mi nie chodzi w ogóle o jakieś super ekstra czyste brzmienie bo do tego trzeba umieć grać ;) mnie wystarczy jakieś harczace pudło gdzie wełnę słuchawki i git :)