Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa.
Rozglądam się już od dłuższego czasu za rowerem... trochę lepszym niż mój obecny górski kupiony parę lat temu za kilkadziesiąt euro w Niemczech. Już prawie byłem zdecydowany na Tribana 520 (lub 500 w wersji budżetowej), ale uznałem, że zwykła szosa jest za delikatna.
Lubię pojeździć czasem przez las, często ścieżkami rowerowymi z kostki. Sama kostka wiadomo wytrzęsie, ale gorsze są podjazdy na krawężniki. Zdarzy mi się przeciskać jakimiś polami i zaroślami. Zawsze miałem zasadę - NIGDY NIE ZAWRACAĆ. Dotyczy to i auta i roweru, więc w przypadku pomyłki, brnę dalej jakimiś gównodrogami na około licząc, że gdzieś uda się wyjechać. Chcę jednak czegoś dość szybkiego na asfalcie (50% - 70% to będzie jednak asfalt).
Ktoś powie - dwa rowery, Triban 520 + góral. Ja jednak wolałbym mieć możliwość wyboru trasy w dowolnym momencie, a nie tylko przy wyjściu z domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poszukałem i wstępnie Accent CX One.
Najtaniej: http://biostern.abstore.pl/przelajowe-accent-cx-one-bialy-l,c97,p75,pl.html
Tylko wersja L, dla mnie chyba XL będzie bardziej pasowała (187cm).
Drożej, ale sklep na oko pewniejszy: http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/przelajowe/accent/40643/cx_one

Pod względem finansowym odpowiednik Tribana 520... Jest coś sensownego w niższej cenie? Może nawet z używek (tyle, że tu miałbym problem z oceną wyposażenia i stanu).

#szosa #przelaj
  • 13
  • Odpowiedz
@HenryMorgan: Za Biostern ręczę, bo to mój kumpel i tam się zaopatruję:) A sam Accent bardzo fajny, trochę się nim pobawiłem, co prawda nie w trudnym terenie. W miarę lekki i fajnie osprzęt działa. Za tą cenę jest naprawdę dobrze.
  • Odpowiedz
@HenryMorgan: Co do uzywki, sam kupilem po tym jak sprzedlame swojego tribana i bylo sporo roboty, z tym ze mialem juz wtedy doswiadczenie i wszystko moglem zrobic sam, ale serwis krzyknalby za to jakies 300zl. Ogolnie jak przegladalem uzywki kilka miesiecy temu, no to jest problem bo sa mocno styrane, a sprzedawcy na allegro czesto lubia napisac "pekniecie lakieru" i uj wie czy to tylko farba, czy rama pojdzie na pierwszej
  • Odpowiedz