Wpis z mikrobloga

Jest tu może ktoś kto zna się lepiej na #podatki? Mam pytanie - dostałem od pracodawcy PIT-11, rozumuję że to on w moim imienu opłacił mój podatek dochodowy,więc ja nie muszę nic płacić a tylko składam PIT-37. Jednak chciałbym odliczyć sobie darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego:
1. Czy na potwierdzenie tych darowizn wystarczy tylko potwierdzenie z banku o przelewie na konto fundacji?
2. W jaki sposób odliczyć to w Picie? Nie widzę wzmianki o tym w : (D. ODLICZENIA OD DOCHODU)
3. Czy skoro potrzebne są te potwierdzenia to muszę złożyć PIT osobiście w Urzędzie, a opcja internetowa odpada?
4. Czy skoro pracodawca zapłacił za mnie podatek, a ja teraz ubiegam się o odliczenie, to potem otrzymam zwrot z Urzędu Skarbowego na konto w banku?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek rozjaśnienie tych kwestii ( ͡° ͜ʖ ͡°) #prawo #pytanie #pieniadze #pit
  • 5
  • Odpowiedz
@Szczerbiec: jest limit odliczeń na darowizny

Ustawa przewiduje górny limit możliwych odliczeń. Odliczyć można nawet 100% przekazanej kwoty (lub wartości w przypadku darowizn rzeczowych), trzeba jednak pamiętać, że wysokość odliczenia nie może przekroczyć 6% uzyskanego dochodu
  • Odpowiedz