Wpis z mikrobloga

Tak se kminie że sobie zrobie perkusję elektroniczną. Czy jak to się tam nie nazywa.
Koszt praktycznie zerowy a może jakąś fajną zajawę złapę.
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3Vw7GkZLSZ46OrVi:

1. Potrzebujesz z 7 padow. Podstawa podstaw to 3 pady, musisz mieć stopę zrobioną z jednego bo bez tego to nie ma sensu zaczynać. Popatrz na gotowe produkty jak to mniej więcej wygląda (np Dig Drum, to też jest robione przez kogoś, a nie korpo).

2. Jak mieszkasz w bloku to zapomnij o używaniu tego jak masz wyczulonych sąsiadów, bo nie tyle hałas uderzenia jest problemem, co wibracje które przenoszą się na podłogę i to strasznie
  • Odpowiedz
@fajny_kuba: Zajebiście dzięki, też mi się wydawało że bez stopy to bez sensu, kminiłem nad puszczeniem sobie po prostu metronomu na słuchawkach, żeby jakieśtam tempo mieć, ale to tak wstępnie raczej. Co do mechanizmu to myślę że sam coś spokojnie zrobię, mam trochę materiałów pod ręką.
Z tego co patrzyłem zazwyczaj jest 4/5 bębnów i z 3 talerze, czyli wychodzi 7/8 + stopa jakaś.
Sąsiedzi nie są aż tak wyczuleni, centralnie pode mną w pokoju nikt nie mieszka, to samo na górze, a od boku mam sąsiada alkoholika który puszcza discopolo o 4 nad ranem więc c--j mu w dupę. I tak postaram się to wszystko jakoś wygłuszyć.
Co do montażu to 3 opcje mam w sumie:
- Stelaż z rur pcv, ale to będzie raczej mało stabilne rozwiązanie
- Stelaż z rur metalowych, drożej mnie wyjdzie,
  • Odpowiedz
@3Vw7GkZLSZ46OrVi: nie dziaduj i kup gotową stopę. Używke za 5 dych można nawet wyrwać, a nie ma szans że rozkminisz to dobrze jak nie siedzisz w tym jakiś czas.
Sposób montażu musi być taki, żeby to było łatwo ustawialne - też możesz się powzorowac na digdrumie trochę. Resztę odpiszę później bo teraz pracbaza motzno
  • Odpowiedz
@3Vw7GkZLSZ46OrVi: ma to w miare sens, jednak pamiętaj, że hihat potrzebuje też pedału którym będziesz go otwieral/zamykał, najlepiej w przedziale velocity 0-127 ;-)

Pady 8"-10" wielkości, rama sama w sobie może być nieregulowana, ale pady musisz na niej móc regulować w 2 płaszczyznach
  • Odpowiedz
@3Vw7GkZLSZ46OrVi: tu masz orientacyjne wymiary ramy:

http://m.drumcenter.pl/product-pol-1834-Pearl-DR-503-Rama-perkusyjna-prosta-.html

Te części boczne muszą być u Ciebie niżej niż w ww. bo to w tamtej jest do innych celów niż u Ciebie. Ja bym inaczej rozwiązał połączenia rur ramy - popatrz na uchwyty do wieszania rur na ścianie. Ten koniec co w ścianę to w boczny segment ramy, opaska na nogę środkowego. Dzięki temu masz szansę na regulację Góra-dół bocznych segmentów, co w
  • Odpowiedz
@3Vw7GkZLSZ46OrVi: do tego dochodzi kwestia wykonania samych padow. Najlepszym rozwiązaniem byłyby naciągi siateczkowe, ale wtedy musisz kupić obręcze, śruby, lugi...... Jak gumowe to musisz kupić najlepiej piano gumę i nakleic ja na kawałki jakiejś drewnianej płyty.
  • Odpowiedz
@fajny_kuba: Wychodzi tu mój całkowity brak znajomości instrumentu niestety, zajebiście że poświęcasz mi trochę czasu <3
Przeczytam sobie jeszcze z 10 razy to co napisałeś i postaram się zrozumieć i zastosować.
Jakbyś kiedyś był w Kielcach to się odzywaj, stawiam flaszkę <3 (jak będę miał jakiekolwiek pieniądze oczywiście :v)
  • Odpowiedz
@fajny_kuba:
czyli z tego co patrze werbel chce mieć przed sobą praktycznie, zanotowane XD

Co do hi hata to nie wiem w sumie, oprogramowanie do pc poradzi sobie z jakimś potencjometrem zamontowanym pod nogą i będzie modulować brzmienie w zależności od ustawienia tego potencjometru? czy jak to rozwiązać? bo pamiętaj że nie ma mowy o żadnym fizycznym oddalaniu talerzy XD

Czyli bębny robie jakoś 20 cm szerokości, będzie oki, talerze zrobie mniejsze bo to chyba jeden c--j i tak. Plan wykonania jest taki, że od dołu biorę: jakąś sklejkę, na to grubą piankę, na to metal z piezoelektrykiem od dołu, na to miękką piankę i na to jakąś warstwę uderzeniową (podkładka pod myszkę z nylonem od góry albo coś). Będę testował na bieżąco co dobrze łapie uderzenia i
  • Odpowiedz
@fajny_kuba: z tą regulacją to już chyba przekracza moje możliwości trochę, ale przekminiłem to troszkę inaczej- rama z 3 pcv, tak jak wcześniej, ale po prostu zrobie zawiasy z blaszek przykręconych do rury na górze i na dole, ścisnę to na wingnuty (nie wiem jak to się po naszemu nazywa) i będzie trzymać raczej.
Do tego bębny zamontuje po prostu na śruby, po 2 powinny styknąć, a talerze zrobię na
  • Odpowiedz